Veselība
Seniorus virs 70 gadiem aicina pieteikties vakcinācijai pret Covid-19
25.02.2021Veselības Ministrija aicina seniorus vecumā virs 70 gadiem, kas vēlas vakcinēties pret Covid-19, pieteikties vakcīnas saņemšanai trīs veidos:
Covid-19 analīzes bez ārsta nosūtījuma var nodot līdz 6. aprīlim1
17.02.2021Saglabājot iespēju iedzīvotājiem, kuriem ir saslimšanas simptomi, laikus veikt Covid-19 analīzes, Veselības ministrija lēmusi līdz 6. aprīlim pagarināt termiņu, līdz kuram uz testu var pieteikties bez ārsta nosūtījuma.
Svētku brīvdienu laikā pacientiem Rēzeknē palīdzēs dežūrārste1
23.12.2020SIA „Rēzeknes slimnīca” mediķi aicina svētku brīvdienās būt piesardzīgiem un rūpēties par savu un savu tuvinieku veselību. Īpaši uzmanīgiem svētku laikā ir jābūt, rīkojoties ar pirotehniku. Neļaujiet bērniem un pusaudžiem vieniem pašiem darboties ar svētku uguņošanai paredzētajiem izstrādājumiem!
Vai COVID-19 dēļ sievietes Latgalē kavējās iet uz krūts pārbaudēm?
21.10.2020Oktobrī-Starptautiskajā krūts vēža pacientu atbalsta mēnesī Latvijas sieviešu volontieru biedrība “VITA” kopā ar Nacionālo veselības dienestu (NVD) turpina informēt sabiedrību par atklātiem krūts onkoloģijas gadījumiem Latvijā. Pirmajā un otrajā šī mēneša nedēļā ar krūts vēzi saslima: pirmajā nedēļā - 13 sievietes, otrajā nedēļā - 25, bet no 12. līdz 18. oktobrim jau 21. Tas nozīmē, ka līdz 18. oktobrim kopā valstī šī slimība bija reģistrēta 1 034 sievietēm.
Oktobrī divreiz pieaudzis diagnosticēto krūts vēža pacientu skaits
13.10.2020Līdzīgi statistikai par COVID-19 turpinām informēt sabiedrību arī par diagnosticētiem krūts vēža gadījumiem Latvijā oktobrī. Latvijas sieviešu volontieru biedrība “VITA” sadarbībā ar Nacionālo veselības dienestu ziņo ka, salīdzinot ar pirmo oktobra nedēļu, kad 13 sievietēm bija diagnosticēts krūts ļaundabīgais audzējs, otrajā nedēļā šo diagnožu skaits gandrīz dubultojies - tas sasniedzis jau 25 gadījumus. Tātad kopā 2020. gadā šobrīd aktīvi ārstē krūts vēzi jau 1 013 sievietes.
Rēzeknē darbu sāk atbalsta grupa alkohola atkarīgajiem1
14.09.2020Labdarības fonds «Radīšana» ar domes pārvaldes «Sociālais dienests» atbalstu organizē atbalsta grupu «AA».
Joprojām jāievēro epidemioloģiskā režīma noteikumi
24.08.2020Rūpējoties par Rēzeknes slimnīcas pacientu un personāla drošību, karantīnas režīms stacionāra nodaļās tiek saglabāts. Tāpat pacientiem un apmeklētājiem joprojām jāievēro epidemioloģiskā režīma noteikumi.
Semināri “Izzini melanomu!”
28.07.2020Ir sākusies pieteikšanās izglītojošiem semināriem par melanomu to profesiju pārstāvjiem, kas ikdienā ir ciešā saskarē ar cilvēku ķermeņiem. Melanomas savlaicīgai atklāšanai ir īpaši liela nozīme – tas ir ādas vēzis, kas attīstās strauji un agresīvi. Semināros iegūtās zināšanas un prasmes veicinās agrīnu melanomas diagnostiku, sadarbojoties dažādām sabiedrības grupām.
Valsts apmaksātas krūts vēža profilaktiskās pārbaudes
14.07.2020Vēža savlaicīgas atklāšanas programma ietver valsts apmaksātas dzemdes kakla vēža, krūts vēža un zarnu (kolorektālā) vēža profilaktiskās pārbaudes. Dzemdes kakla un krūts vēža pārbaudes veikšanai tiek nosūtītas uzaicinājuma vēstules, bet zarnu pārbaudes organizē ģimenes ārstu prakses.
Kā izturēties karstā laikā cilvēkiem ar sirds un asinsvadu slimībām?
19.06.2020Pat absolūti veselam cilvēkam karstumā dažreiz ir elpas trūkums, gaisa trūkuma sajūta, spiediena sajūta krūtīs un citi sirds mazspējas simptomi. Bet neveselīgai sirdij vasarā draud vēl lielākas briesmas. Kā izturēties karstā laikā cilvēkiem ar sirds un asinsvadu slimībām?
VM izstrādājusi jaunus veselīga uztura ieteikumus pieaugušajiem
16.06.2020Lai Latvijas iedzīvotāji lietotu veselīgāku uzturu, Veselības ministrija ir izstrādājusi jaunus veselīga uztura ieteikumus pieaugušajiem. Lai veicinātu izpratni par to, cik daudz un kāda veida produktus būtu ieteicams iekļaut ikdienas uzturā, vadlīnijās iekļauts ieteikums ikdienas maltītes gatavot pēc tā saucamā šķīvja principa, kā arī sniegti piemēri par to, kas ir viena pārtikas produktu grupas vai pārtikas produkta porcija.
Obligātās veselības pārbaudes – tikai pēc pieraksta
09.06.2020Stingri kontrolējot pacientu plūsmu un, lai nodrošinātu un ievērotu visus nepieciešamos drošības pasākumus, no šī gada 1. jūnija SIA „Rēzeknes slimnīca” obligātās veselības pārbaudes (OVP) tiks veiktas TIKAI pēc iepriekšēja pieraksta. Iepriekšēja pieteikšanās zvanot pa Zvanu centra tālruni 68805050 vai nosūtot e-pastu uz [email protected]
Atjaunota lielākā daļa plānveida veselības aprūpes pakalpojumu
19.05.2020Rēzeknes slimnīcā paplašināts pieejamo plānveida veselības aprūpes pakalpojumu klāsts, tostarp tiek atsākta teju visa veida izmeklējumu un speciālistu klātienes konsultāciju veikšana, stingri ievērojot piesardzības pasākumus.
Ērces šogad īpaši niknas un lielā vairumā
18.05.2020Šogad aktīvās atpūtas cienītāji, kā arī suņu īpašnieki, ir pamanījuši, ka ērces ir daudz kuplākā pulkā nekā pērn. Infektologi par to ir noraizējušies, jo ērces šobrīd ir ļoti infekciozas. Arī veterinārārsti secinājuši, ka šogad īpaši daudz suņu cieš no ērču pārnēsātā asins parazīta – babēzijas. Katru nedēļu dzīvnieku ārstu palīdzība nepieciešama vismaz desmit suņiem. Kā ar ērcēm sadzīvot, un kāpēc to šogad ir tik daudz?
Sniedz palīdzīgu roku – ziedo asinis1
05.05.2020Valsts asinsdonoru centrs (VADC) vērš iedzīvotāju uzmanību, ka ārstniecības iestāžu darbs nav apturēts, pacientus turpina ārstēt pēc nelaimes gadījumiem, traumām un citām smagām saslimšanām, tāpēc nav mazinājies slimnīcu pieprasījums pēc asins komponentiem. VADC lūdz donoru atsaucību, lai nodrošinātu nepieciešamo asins krājumu un slimnīcu pieprasījumu pēc asins komponentiem.
Rēzeknes slimnīcā daļēji atjaunoti plānveida pakalpojumi
27.04.2020Rēzeknes slimnīcā, ievērojot Veselības ministrijas 17. aprīļa rīkojumu Nr. 87, pakāpeniski tiek atjaunota plānveida izmeklējumu un ambulatoro pakalpojumu sniegšana. Tuvākajā laikā slimnīcas Zvanu centra darbinieki sazināsies ar pacientiem, kuriem tika iepriekš atcelti izmeklējumi un atteiktas vizītes pie speciālistiem, un piedāvās tuvāko iespējamo pieraksta laiku.
Cik cilvēku dzīvības šogad prasījusi gripa?
23.04.2020Gripas sezonai tuvojoties beigām, pagājušajā nedēļā reģistrēti vien daži jauni saslimšanas gadījumi, un arī saslimstība ar citām akūtām augšējo elpceļu infekcijām turpina samazināties, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
Daļēji atjaunos plānveida veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu
20.04.2020No pirmdienas, 20. aprīļa, tiek paplašināta plānveida veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība, kas tiks nodrošināta stingri ievērojot piesardzības pasākumus. To paredz veselības ministres izdots rīkojums.
Ķīmiķe skaidro, kādi līdzekļi tiešām iznīcina vīrusus
14.04.2020"Parastie tīrīšanas līdzekļi, ar kuriem esam pieraduši darboties, kas normālos apstākļos strādā ļoti labi, šobrīd nederēs," Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” atzīst ķīmiķe un vides zinātņu doktore Jana Simanovska. Viņa skaidroja, kam šobrīd pievērst uzmanību, izvēloties tīrīšanas līdzekļus.
Nosaki savu holesterīna līmeni bez maksas1
21.02.2020Biedrības «Latvijas Sarkanais Krusts» Latgales komiteja aicina pilsētas un novada iedzīvotājus uz bezmaksas holesterīna noteikšanu 24. un 25. februārī.
Bezmaksas lekcija par migrēnu Rēzeknē
29.01.2020Ikviens iedzīvotājs, kurš saskāries ar migrēnu vai arī kuram ir aizdomas, ka traucējošo galvassāpju iemesls ir migrēna, aicināts apmeklēt Latvijas Galvassāpju pacientu biedrības organizēto bezmaksas lekciju ‘’BRĪVS no migrēnas’’, kas 31. janvārī norisināsies Latgales vēstniecības GORS telpās Rēzeknē. Lai pārliecinātos par galvassāpju iemeslu un to gadījumā saņemtu palīdzību, pēc lekcijas būs pieejamas arī speciālistu ekspreskonsultācijas.
Programma, kas saliek visu pa plauktiņiem
22.01.2020Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” izsludina pieteikšanos 2020.gada psihosociālās rehabilitācijas programmai „Spēka Avots”, kas domāta cilvēkiem, kurus skāris vēzis. Programmā var pieteikties gan pacients, kas gājis cauri visam procesam, kas sākas ar diagnozi un ārstēšanu, gan tuvinieks, kurš grib labāk saprast- kā palīdzēt sev tuvajam cilvēkam.
Slimnīcā paplašinās rehabilitācijas pakalpojumu klāstu
20.01.2020Turpinot darbu pie Rēzeknes slimnīcas veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošanas, uzsākta Rehabilitācijas nodaļas projektēšana. Būvprojekta izstrādi un autoruzraudzību veiks SIA „Vizuālās modelēšanas studija”.
Mugurkaula diska trūces operācijas bez vecuma ierobežojuma
16.01.2020No šī gada mugurkaula diska trūces operāciju no valsts budžeta apmaksā bez vecuma ierobežojuma. Tas nozīmē, ka ar ārstu konsilija lēmumu valsts apmaksātu operāciju varēs saņemt arī pensionāri.
Mediķu ieteikumi gada nogales svētkiem
19.12.2019Drīzumā jau Ziemassvētki, brīvdienas un arī vērienīgās Jaungada svinības. Lai šis laiks būtu sirds silts, priecīgs un drošs, Neatliekamās medicīnas palīdzības dienests (NMPD) aicina ieklausīties savu mediķu ieteikumos, vēsta portālā Lsm.lv.
Latvijā sākusies gripas epidēmija
10.12.2019Gripas un citu elpceļu infekciju monitoringa dati liecina, ka 2019. gada 49. nedēļā no desmit monitoringā iekļautajām teritorijām divās pilsētās (Jelgavā un Rīgā) pacientu skaits, kuri vērsušies ambulatorajās ārstniecības iestādēs un kuriem noteikta diagnoze gripa, pārsniedzis 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotājiem, informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC). Tādējādi SPKC paziņo par gripas epidēmijas sākumu no 2019. gada 11. decembra.
Sarkanais Krusts aicina pārbaudīt veselību2
20.11.2019Eiropas testēšanas nedēļas ietvaros 25., 26., 29. novembrī HIV profilakses punktā no plkst. 9.00 līdz 14.00 Raiņa ielā 29 notiks anonīma testēšana ar eksprestestiem (HIV, B, C vīrushepatītu un sifilisa), sniedzot pirms un pēctesta konsultācijas.
Reģistrēti šosezon pirmie gripas pacienti
08.10.2019Oktobra sākumā Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) reģistrējis pirmos gripas saslimšanas gadījumus, lai gan kopumā gripas intensitāte Latvijā ir ļoti zema, aģentūru LETA informēja SPKC komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja.
Aicina atsaukties visu asinsgrupu donorus
26.08.2019Valsts asinsdonoru centra Latgales filiāle Rēzeknē aicina visu asinsgrupu donorus uz asins ziedošanu. Asinis krājumā nepieciešamas visu asinsgrupu papildinājumam, taču īpaši 0-, un A+ asinsgrupu donorus.
Ērču aktivitāte ir līdzīga kā pērn
12.08.2019Šogad ērču aktivitāte ir līdzīga kā pērn, secina Latvijas Infektoloģijas centrs. Aptuveni 25% no centra laboratorijā līdz šim pārbaudītajām ērcēm konstatēta Laimas slimība - tās pārnēsā spirohetas borēlijas, kas izraisa Laimas boreliozi . Savukārt aptuveni viens procents ērču inficētas ar encefalītu, raksta portāls Lsm.lv.
Mobilais mamogrāfs 13.jūlijā būs Maltā1
10.07.201913. jūlijā Maltā būs mobilā mamogrāfa izbraukums. SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca” valsts apmaksātās programmas ietvaros veic mobilā mamogrāfa izmeklējumus. Mobilais digitālais mamogrāfs ir īpaši aprīkots autobuss, kura pieejamība izbraukumos atvieglo iedzīvotājiem iespēju saņemt augstvērtīgu mamogrāfijas izmeklējumu dzīvesvietas tuvumā.
4 ieteikumi, kā baudīt sauli veselīgi
06.06.2019Vasaras saule saistās ar pozitīvām emocijām – atpūtu, siltumu un gaismu, kuras citos gadalaikos tik ļoti pietrūkst. Tāpēc saprotama ir vēlme vasaras mēnešos smelties sauli maksimāli daudz un intensīvi, taču jāatceras arī par tās ietekmi uz ādas veselību un onkoloģisko slimību risku, ko izraisa “cepšanās” jeb pārmērīga uzturēšanās ultravioletajos (UV) staros.
Rēzeknes slimnīcā darbu uzsācis Pediatra kabinets
29.05.2019Lai pilnveidotu darbu mazo pacientu ārstēšanā, Rēzeknes slimnīcā atvērts Pediatra kabinets, kur mazos slimniekus pieņem pieredzējusī slimnīcas Bērnu nodaļas pediatru komanda.
Holesterīna dienas pasākums Rēzeknē
10.05.201915. maijā plkst. 9.00 Raiņa ielā 29, Rēzeknē notiks Holesterīna dienas pasākums, kura laikā būs iespēja bez maksas noteikt holesterīna līmeni asinīs, informē LSK Rēzeknes komitejas izpilddirektore Gunta Stepiņa.
Ērces aktivizējas: Rēzeknes slimnīcā vērsušies 14 pacienti
11.04.2019Saistībā ar pieaugošo ērču aktivitāti, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un ievērot nepieciešamos piesardzības pasākumus, pavadot laiku brīvā dabā, lai pasargātu sevi, savus bērnus un mājdzīvniekus no ērču piesūkšanās. SPKC epidemiologi atgādina, ka vakcinācija nodrošina aizsardzību tikai pret ērču encefalītu, bet nepasargā no citām ērču pārnēsātām slimībām, piemēram, Laimas boreliozi jeb „Laimas slimību” un ērlihiozi.
Seminārs pacientiem ar hroniskām slimībām
05.04.201912. aprīlī no plkst. 11.00 līdz 15.00, Rēzeknes novada pašvaldības zālē (Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 95) notiks seminārs pacientiem ar hroniskām slimībām.
Asins donora tiesības, pienākumi un iespējas
20.03.2019Lai veicinātu asins donoru kustību, Darba likums paredz, ka laiks, ko darbinieks pavada, nododot asinis vai asins komponentus, ir attaisnota prombūtne, pēc kuras pienākas apmaksāta atpūtas diena. Šoreiz Lvportals.lv piedāvā atbildes uz iedzīvotāju visbiežāk iesūtītajiem jautājumiem par donoru tiesībām – vai atpūtas diena ir jāizmanto uzreiz? Vai darba devējam ir jākompensē neizmantotās atpūtas dienas? Vai apmaksāta brīvdiena pienākas, ja asins nodošana tikusi atcelta? Sniedzam arī ieskatu tajā, kādas papildu iespējas piedāvā iesaistīšanās donoru kustībā.
Vien puse iedzīvotāju diennaktī dzer pietiekami daudz ūdens
14.03.2019Vien puse (46 %) Latvijas iedzīvotāju diennaktī uzņem vismaz 1 – 1,5 litrus ūdens, liecina jaunākais “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”. Eksperti norāda, ka nepietiekams ūdens patēriņš var rezultēties ar daudzveidīgām veselības problēmām – traucēta vielmaiņa un dažādu orgānu darbība, liekais svars, sausa, neelastīga āda ir vien dažas no tām.
Gripa šosezon prasījusi 48 cilvēku dzīvības
21.02.2019Gripas izplatību Latvijā sauc par joprojām plašu, tomēr gripas intensitāte pagājušajā nedēļā, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, samazinājusies par 25,8 %, informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC). Šajā gripas sezonā kopumā saņemti 48 paziņojumi par letālo iznākumu pacientiem, kuriem diagnosticēta gripa. No tiem 11 paziņojumi saņemti pagājušajā nedēļā, raksta portālā Delfi.lv.
Aizvadītajā nedēļā gripa laupījusi vēl 12 cilvēku dzīvību
13.02.2019Pagājušajā nedēļā Latvijā gripas intensitāte, lai gan nedaudz, tomēr turpināja palielināties, turklāt slimība nedēļas laikā laupījusi vēl 12 cilvēku dzīvības, liecina Slimību profilakses un kontroles centra monitoringa (SPKC) dati.
“Daugavpils reģionālā slimnīca” aicina uz mamogrāfijas izmeklējumu
12.02.2019SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca” valsts apmaksātās programmas ietvaros 2019. gada 16. februārī veic mobilā mamogrāfa izmeklējumus Rēzeknes novada Maltā, Feimaņos un Kaunatā.
Kā rīkoties, saslimstot ar gripu?
23.01.2019Kā rīkoties, ja esat saslimis ar gripu? Vai ir vērts par to informēt savu ģimenes ārstu vai arī gaidīt, kad gripa pati pāries? Kur saņemt palīdzību saslimšanas gadījumā? Vai nav par vēlu vakcinēties? Šie jautājumi gripas epidēmijas laikā ir aktuāli daudziem.
Latvijā sākas gripas epidēmija: Situācija Rēzeknē
15.01.2019Par pagājušajā nedēļā stacionētiem pacientiem ar gripu ziņoja Rīgas, Jelgavas, Liepājas, Rēzeknes, Ventspils un Jēkabpils slimnīcas - hospitalizēti 113 pacienti, no tiem 33 pacienti ar diagnozi gripas izraisīta pneimonija. Kopš sezonas sākuma ziņots par 428 hospitalizētiem pacientiem, no tiem 72 gripas izraisītas pneimonijas gadījumos.
Pacientus pie speciālistiem var nosūtīt ar e-nosūtījuma palīdzību
02.01.2019Sākoties 2019.gada pirmajai darbadienai, ģimenes ārsti pacientus pie speciālistiem var nosūtīt ar e-nosūtījuma palīdzību.
Laužam mītus par gripu!
21.11.2018Lai izvairītos no gripas, vispirms jāpasargā sevi no nepareiziem priekšstatiem par šo lipīgo vīrusu infekciju, kas ik gadu aukstajos mēnešos cilvēkiem atņem ne vien darbaspējas, bet pat dzīvības. Veselības ministrijas galvenais speciālists infektoloģijā Uga Dumpis skaidro biežākos mītus par gripu.
Svētku brīvdienās būs pieejams dežūrārsts
16.11.2018SIA „Rēzeknes slimnīca” mediķi, sveicot visus iedzīvotājus Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienā, aicina brīvdienās būt piesardzīgiem un rūpēties par savu un savu tuvinieku veselību.
Apmaksāti medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumi
05.11.2018Rēzeknes pilsētas domes pārvaldei “Sociālais dienests” ir noslēgts līgums ar SIA „Rehabilitācijas centrs „RĀZNA”” (Sauču kalna iela 3, Veczosna, Lūznavas pagasts, Rēzeknes novads) par medicīniskās rehabilitācijas pakalpojuma sniegšanu un apmaksu.
Cukura diabēts un insults
26.10.2018Cukura diabēts ir hroniska slimība, kurai raksturīgs paaugstināts glikozes līmenis asinīs. Tas var izraisīt nopietnus vēlīnos diabēta sarežģījumus un saīsināt mūža ilgumu par 12 – 14 gadiem.
Bezmaksas HIV, B un C vīrushepatītu un sifilisa eksprestests
15.10.2018Latvijas Sarkanā Krusta Rēzeknes komiteja atgādina, pirmdienās, otrdienās un piektdienās no plkst. 9.00 līdz 14.00 HIV profilakses kabinetā Raiņa ielā 29 tiek veikta:
Veselības stunda Rēzeknes slimnīcā1
09.10.2018Ceturtdien, 11.oktobrī no plkst. 13:30 līdz 14:30 Rēzeknes slimnīcas Ambulatorās daļas 1.stāvā tiks veikti bezmaksas eksprestesti. Ikviens varēs pārbaudīt kopējā holesterīna un cukura līmeni asinīs, pārliecināties par skābekļa koncentrāciju organismā, portālam Rezekneszinas.lv pastāstīja Rēzeknes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Sondore.
Iedzīvotājus aicina bez maksas pārbaudīt savu veselības stāvokli
25.09.2018Oktobra sākumā apritēs pusotrs gads kopš Rēzeknē darbojas gremošanas slimību profilakses pētījuma GISTAR reģionālais centrs. Pa šo laiku pētījumu centru ir apmeklējuši jau vairāk kā 1980 respondenti.
Kardiologs: Holesterīna līmenis jāpārbauda jau bērnībā
21.09.2018Pārbaude holesterīna līmeņa noteikšanai asinīs pirmo reizi ir jāveic jau bērnībā, kad cilvēks ir deviņus desmit gadus vecs, to Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Stradiņa slimnīcas kardiologs Gustavs Latkovskis.
Ārste: Latvijā ar leikēmiju gadā saslimst 600 cilvēki
18.09.2018Latvijā ik gadu ar leikēmiju saslimst aptuveni 600 cilvēki, kas ir liels skaits, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja ģimenes ārste, Rīgas Stradiņa universitātes lektore un pētniece Maija Kozlovska.
Stājas spēkā jaunie veselības aprūpes kārtības noteikumi
03.09.2018Saskaņā ar pērnā gada nogalē pieņemto Veselības finansēšanas likumu, līdz ar 1. septembri stājas spēkā jaunie veselības aprūpes kārtību regulējošie noteikumi, kuri paredz vairākas būtiskas izmaiņas. Piemēram, laiku, kurā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādei jāierodas, republikas pilsētās saīsināt no 15 minūtēm līdz 12.
Rēzeknē vīriešus bez maksas konsultēs urologs1
24.08.20187.septembrī SIA „Rēzeknes slimnīca” Diagnostikas centrā 116. kabinetā būs pieejama bezmaksas urologa dr. Jāņa Auziņa konsultācija, kura notiek labdarības pasākuma „Pīļu skrējiens 2017” ietvaros.
Rēzeknē reģistrēti pieci tuberkulozes slimnieki
13.08.2018Latvija ir trešā valsts Eiropas Savienībā aiz Rumānijas un Lietuvas, kur reģistrēti visvairāk tuberkulozes saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Rēzeknes pilsētā reģistrēti pieci ar tuberkulozi saslimušie, informē Rēzeknes slimnīcas Sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Sondore-Strode.
Vasaras sezonā Rēzeknes slimnīcā noņemtas 54 ērces
02.08.2018Kā informē SIA „Rēzeknes slimnīca" sabiedrisko attiecību nodaļā, šogad pirmā ērce Rēzeknē noņemta 28.martā, bet šī gada vasaras mēnešos – jūnijā, jūlijā – noņemtas 54 ērces. Ērces piesūkšanās nes līdzi bažas par triju nopietnu slimību risku - ērču encefalītu, Laima slimību un erlihiozi. Ja pret ērču encefalītu labākā aizsardzība ir savlaicīga vakcinēšanās, tad pret Laima slimību un erlihiozi potes nav.
Meža un kūdras ugunsgrēku dūmu ietekme uz cilvēku veselību
23.07.2018Meža un kūdras ugunsgrēkos, sadegot biomasai, rodas dūmi – komplekss gāzu un cieto daļiņu maisījums, kas var ietekmēt veselību gan ugunsgrēka tuvumā esošajiem iedzīvotājiem, kā arī, dūmiem izplatoties līdz ar vēju lielākā attālumā, arī iedzīvotājus daudz tālākā apkārtnē.
Rēzeknē norisināsies bezmaksas konsultācijas par urīna nesaturēšanu
18.07.2018Ikviens iedzīvotājs, īpaši sievietes, kuras visbiežāk sastopas ar šo problēmu un cieš no urīna nesaturēšanas, ir aicināts pieteikties speciālista bezmaksas konsultācijām. Tās 20. un 21. jūlijā norisināsies Rēzeknes slimnīcā un jau otro gadu pēc kārtas tiek organizētas sociālās iniciatīvas “Bez raizēm” ietvaros.
Konsultācijām jāpiesakās, zvanot pa tālruņa numuru 20054758 katru darba dienu laikā no 13.00 līdz 16.00. Speciālistu bezmaksas konsultācijas vasarā norisināsies arī Saldū, Talsos un Bauskā. Vietu skaits ir ierobežots.
Konsultācijām jāpiesakās, zvanot pa tālruņa numuru 20054758 katru darba dienu laikā no 13.00 līdz 16.00. Speciālistu bezmaksas konsultācijas vasarā norisināsies arī Saldū, Talsos un Bauskā. Vietu skaits ir ierobežots.
Kampaņa pret UV starojuma radīto risku “NECEPIES!”
13.07.2018Lai atgādinātu par ultravioletā (UV) starojuma negatīvo ietekmi uz cilvēka ādu un mazinātu tā radīto onkoloģisko slimību risku, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sociāli izglītojošajā kampaņā “Necepies!” mudinās iedzīvotājus atbildīgi izturēties pret atrašanos saulē, izmantot aizsarglīdzekļus pret sauli un izvairīties no solāriju apmeklēšanas.
Saslimstība ar ultravioletā starojuma izraisītajiem nemelanomas ādas audzējiem pieaug. Pēdējo 15 gadu laikā Latvijā saslimstība ar ādas nemelanomas audzējiem ir divkāršojusies, tā ir biežākā onkoloģiskā slimība starp diagnosticētajiem ļaundabīgajiem audzējiem.
Saslimstība ar ultravioletā starojuma izraisītajiem nemelanomas ādas audzējiem pieaug. Pēdējo 15 gadu laikā Latvijā saslimstība ar ādas nemelanomas audzējiem ir divkāršojusies, tā ir biežākā onkoloģiskā slimība starp diagnosticētajiem ļaundabīgajiem audzējiem.
Aicina veikt bezmaksas profilaktiskās veselības pārbaudes
04.07.2018Nacionālais veselības dienests (NVD) atgādina, ka iedzīvotājiem no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksātas noteiktas profilaktiskās veselības pārbaudes un vakcinācija, kas sniedz iespēju uzraudzīt savu veselību, savlaicīgi pamanīt izmaiņas veselības stāvoklī un pasargāt sevi no saslimšanām.
Iedzīvotāji, kuri gada laikā nav vērsušies pie sava ģimenes ārsta saistībā ar kādu saslimšanu, tiek aicināti doties pie ārsta uz bezmaksas profilaktisko apskati. Apskates laikā ģimenes ārsts iztaujā pacientu, izvērtē vispārējo veselības stāvokli un nepieciešamības gadījumā veic asinsspiediena un pulsa noteikšanu, sirdsdarbības un plaušu izklausīšanu, vēdera iztaustīšanu, limfmezglu apskati, vairogdziedzera stāvokļa novērtēšanu, krūšu dziedzeru apskati un iztaustīšanu u. c. pārbaudes.
Iedzīvotāji, kuri gada laikā nav vērsušies pie sava ģimenes ārsta saistībā ar kādu saslimšanu, tiek aicināti doties pie ārsta uz bezmaksas profilaktisko apskati. Apskates laikā ģimenes ārsts iztaujā pacientu, izvērtē vispārējo veselības stāvokli un nepieciešamības gadījumā veic asinsspiediena un pulsa noteikšanu, sirdsdarbības un plaušu izklausīšanu, vēdera iztaustīšanu, limfmezglu apskati, vairogdziedzera stāvokļa novērtēšanu, krūšu dziedzeru apskati un iztaustīšanu u. c. pārbaudes.
Dzemdes kakla vēža skrīningu veic arvien vairāk sieviešu
03.07.2018Valsts apmaksātajam dzemdes kakla vēža skrīningam atsaucas arvien vairāk sieviešu, taču daiļā dzimuma pārstāvju izpratne par savlaicīgu ginekoloģisko audzēju profilaksi arvien nav pietiekama, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina Veselības ministrijas (VM) galvenā speciāliste dzemdniecībā un ginekoloģijā Dace Rezeberga.
Palīdzēs atmest smēķēšanu
18.06.2018Rēzeknes un Rēzeknei tuvējo apkaimju iedzīvotāji, kuri sasnieguši pilngadību un kuri vēlas atmest smēķēšanu, aicināti pieteikties smēķēšanas atmešanas grupā.
Nodarbības būs bez maksas un notiks no 17.jūlija līdz 7.augustam, Rēzeknes pilsētas domes (Atbrīvošanas aleja 93) telpās, 134 kab.
Dodoties dabā, esiet uzmanīgi - ērču aktivitāte pieaug
15.06.2018Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti aicina ikvienu, kurš dodas brīvā dabā, būt piesardzīgiem, jo novērojumi liecina, ka pieaug ērču aktivitāte.
Ērču monitoringa vietās Rīgas un Latgales reģionā to aktivitāte ir līdzīga kā iepriekšējā gada maijā, atsevišķās vietās mežā un krūmājos to relatīvais blīvums var sasniegt ap 50 ērcēm/km (aprīlī monitoringa vietās bija novērotas 5-10 ērces/km).
Ērču monitoringa vietās Rīgas un Latgales reģionā to aktivitāte ir līdzīga kā iepriekšējā gada maijā, atsevišķās vietās mežā un krūmājos to relatīvais blīvums var sasniegt ap 50 ērcēm/km (aprīlī monitoringa vietās bija novērotas 5-10 ērces/km).
Palielinājies agrīni atklāto vēžu gadījumu skaits
07.06.2018Nacionālā veselības dienesta (NVD) informācija liecina, ka pieaudzis gadījumu skaits, kad ģimenes ārstu darbības rezultātā pacientiem tiek agrīni atklāts vēzis – 1. vai 2. stadijā, tādējādi sniedzot iespēju uzsākt savlaicīgu ārstēšanu un panākt labākus izveseļošanās rezultātus.
Pateicoties ģimenes ārstu darbam, 2017. gadā vēzis agrīni tika atklāts 5030 pacientiem, kas reģistrēti ģimenes ārstu praksēs, un tas ir par 269 gadījumiem vairāk nekā 2016. gadā. Lielākais pacientu skaits, kuriem vienā ģimenes ārsta praksē 2017. gadā ir atklāts vēzis 1. vai 2. stadijā, ir 18 cilvēki.
Pateicoties ģimenes ārstu darbam, 2017. gadā vēzis agrīni tika atklāts 5030 pacientiem, kas reģistrēti ģimenes ārstu praksēs, un tas ir par 269 gadījumiem vairāk nekā 2016. gadā. Lielākais pacientu skaits, kuriem vienā ģimenes ārsta praksē 2017. gadā ir atklāts vēzis 1. vai 2. stadijā, ir 18 cilvēki.
Uzlabo veselības aprūpi reto slimību pacientiem
30.05.2018Otrdien, 29. maijā, Ministru kabinetā apstiprināts Veselības ministrijas izstrādātais noteikumu projekts, kas paredz noteikt reto slimību jomā nodrošināmo veselības aprūpes pakalpojumu apjomu, kā arī to saņemšanas kārtību.
Noteikumu projekts paredz būtiskus uzlabojumus reto slimību pacientiem, paplašinot bērniem un pieaugušajiem ar retām slimībām nodrošināmo veselības aprūpes pakalpojumu apjomu, informē Valsts kanceleja.
Noteikumu projekts paredz būtiskus uzlabojumus reto slimību pacientiem, paplašinot bērniem un pieaugušajiem ar retām slimībām nodrošināmo veselības aprūpes pakalpojumu apjomu, informē Valsts kanceleja.
Jauni pakalpojumi un lielāks finansējums bērnu veselības aprūpē
23.05.2018Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka veikti vairāki uzlabojumi bērnu veselības aprūpē, ieviešot jaunus pakalpojumus un palielinot valsts finansējumu ambulatoro pakalpojumu sniegšanai. Šogad ārstu konsultācijām, diagnostiskajiem izmeklējumiem u.c. ambulatorajiem pakalpojumiem bērniem kopumā plānoti 74 milj. eiro, kas ir par 14 milj. eiro vairāk nekā pērn.
Lai uzlabotu pediatru pieejamību, kas ir svarīga gan bērna slimību diagnostikā un ārstēšanā, gan regulārai pacienta uzraudzībai saistībā ar noteiktajām saslimšanām, šogad plānoto pediatra konsultāciju apjoms ir par 67 % lielāks nekā pērn. Līdz ar to šogad bērniem tiks nodrošinātas vairāk nekā 50 tūkstoši valsts apmaksātas pediatru konsultācijas.
Lai uzlabotu pediatru pieejamību, kas ir svarīga gan bērna slimību diagnostikā un ārstēšanā, gan regulārai pacienta uzraudzībai saistībā ar noteiktajām saslimšanām, šogad plānoto pediatra konsultāciju apjoms ir par 67 % lielāks nekā pērn. Līdz ar to šogad bērniem tiks nodrošinātas vairāk nekā 50 tūkstoši valsts apmaksātas pediatru konsultācijas.
Neaizmirsti padzerties!
16.05.2018Karstajās dienās Tavs ķermenis, pastiprināti svīstot zaudē ūdeni, tāpēc ir svarīgi padzerties visas dienas garumā, negaidot slāpju sajūtu!
Galvassāpes, sausas vai sasprēgājušas lūpas, vājums un nogurums, sauss deguna dobums, slāpes, lēna reakcija un garastāvokļa izmaiņas – pazīmes, kas var liecināt, ka šķidruma daudzums organismā ir nepietiekams, uzsver Slimību profilakses un kontroles centrs.
Mediķi paziņo par gripas epidēmijas beigām
03.05.2018Pēdējo divu nedēļu laikā pacientu skaits, kuri vērsušies pēc medicīniskās palīdzības un kuriem klīniski diagnosticēta gripa, nevienā no monitoringā iesaistītajām teritorijām nebija pārsniedzis 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju, līdz ar to mediķi paziņo par gripas epidēmijas beigām ceturtdien, 3. maijā.
Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringa dati liecina, ka aizvadītajā nedēļā gripas intensitāte salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu samazinājusies par 74%.
Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringa dati liecina, ka aizvadītajā nedēļā gripas intensitāte salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu samazinājusies par 74%.
Medicīniskās palīdzības saņemšana valsts svētku brīvdienās
30.04.2018Nacionālais veselības dienests (NVD) atgādina iedzīvotājiem par medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām gaidāmajā nedēļas nogalē un valsts svētku brīvdienās no 28. aprīļa līdz 1. maijam un no 4. līdz 6. maijam, informē Nacionālā veselības dienesta Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Agnese Jasenoviča.
SPKC atgādina par vakcinācijas nozīmi
25.04.2018Kā vienmēr pēdējā aprīļa nedēļā tiek atzīmēta Pasaules Imunizācijas nedēļa, kuras mērķis ir aktualizēt vakcināciju, uzsvērt tās nozīmi un parādīt, ka aizsardzībā pret infekcijas slimībām daudz ir atkarīgs no katra cilvēka.
Par šī gada tēmu Pasaules Veselības organizācija noteikusi “Pasargāti kopā. Vakcīnas darbojas!”, uzsverot vakcinācijas nozīmi ik katram neatkarīgi no dzīves posma – jaundzimušais, bērns, pusaudzis vai pieaugušais.
Par šī gada tēmu Pasaules Veselības organizācija noteikusi “Pasargāti kopā. Vakcīnas darbojas!”, uzsverot vakcinācijas nozīmi ik katram neatkarīgi no dzīves posma – jaundzimušais, bērns, pusaudzis vai pieaugušais.
Mūsdienu uztura trends - turku zirņi
18.04.2018Turku zirņi parasti netiek pieskaitīti pie superproduktiem, taču šis pieticīgais produkts patiesībā ir lielisks olbaltumvielu un šķiedrvielu avots un satur arī vitamīnus un minerālvielas.
Turku zirņus mēdz dēvēt arī par aunazirņiem un garbanzo pupām. Oriģinālā šo pākšaugu izcelsme ir no vidusaustrumiem. Tos uzturā lietoja jau senie ēģiptieši, grieķi un romieši. Mūsdienās turku zirņus pārsvarā piegādā no Indijas, Pakistānas, Turcijas, Etiopijas un Meksikas.
Turku zirņus mēdz dēvēt arī par aunazirņiem un garbanzo pupām. Oriģinālā šo pākšaugu izcelsme ir no vidusaustrumiem. Tos uzturā lietoja jau senie ēģiptieši, grieķi un romieši. Mūsdienās turku zirņus pārsvarā piegādā no Indijas, Pakistānas, Turcijas, Etiopijas un Meksikas.
Valsts apmaksātu diska trūces operāciju veiks arī Rēzeknes slimnīcā
10.04.2018No šī gada aprīļa valsts apmaksātu muguras diska trūces operāciju var veikt ne tikai Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā, bet vēl sešās ārstniecības iestādēs visā Latvijā.
Ja no 2018. gada janvāra valsts apmaksātu mikrodiskektomijas un mikrofenestrācijas jeb diska trūces operāciju pēc konsilija lēmuma ilgstoši slimojošiem pacientiem un iedzīvotājiem ar prognozējamu invaliditāti veica tikai Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā, tad no aprīļa šis pakalpojums ir pieejams arī Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā, Daugavpils reģionālajā slimnīcā, Liepājas reģionālajā slimnīcā, Rēzeknes slimnīcā un Vidzemes slimnīcā, informē Nacionālā veselības dienests.
Ja no 2018. gada janvāra valsts apmaksātu mikrodiskektomijas un mikrofenestrācijas jeb diska trūces operāciju pēc konsilija lēmuma ilgstoši slimojošiem pacientiem un iedzīvotājiem ar prognozējamu invaliditāti veica tikai Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā, tad no aprīļa šis pakalpojums ir pieejams arī Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā, Daugavpils reģionālajā slimnīcā, Liepājas reģionālajā slimnīcā, Rēzeknes slimnīcā un Vidzemes slimnīcā, informē Nacionālā veselības dienests.
Kā uzsākt trenēties, lai nenodarītu sev kaitējumu
06.04.2018Kāda populāra sporta apģērbu zīmola veiktā aptauja liecina, ka lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju sports nozīmē atpūtu ķermenim un dvēselei: šādu atbildi snieguši 47 % respondentu.
Turklāt ceturtdaļa aptaujāto (28 %) ilgas pastaigas draugu vai tuvinieku kompānijā uzskata par relaksējošu nodarbi. „Sporta iesācēji bieži vien pamet treniņus tāpēc, ka tie uzreiz ir uzsākti ar maksimālo slodzi un biežumu,” stāsta Kristaps Ence.„Tiem, kas iepriekš nekad nav trenējušies, būtu labāk sākt ar ilgām pastaigām.”
Turklāt ceturtdaļa aptaujāto (28 %) ilgas pastaigas draugu vai tuvinieku kompānijā uzskata par relaksējošu nodarbi. „Sporta iesācēji bieži vien pamet treniņus tāpēc, ka tie uzreiz ir uzsākti ar maksimālo slodzi un biežumu,” stāsta Kristaps Ence.„Tiem, kas iepriekš nekad nav trenējušies, būtu labāk sākt ar ilgām pastaigām.”
Medicīniskās palīdzības saņemšana Lieldienu brīvdienās
29.03.2018Pirms gaidāmajām Lieldienu brīvdienām, no 30. marta līdz 2. aprīlim, Nacionālais veselības dienests (NVD) iedzīvotājiem atgādina par medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām, informē Nacionālā veselības dienesta Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Agnese Jasenoviča.
Ar ko visbiežāk saindējas cilvēki Latvijā?
26.03.2018Ja cilvēks jūtas nelāgi, visbiežāk viņš dodas pēc padoma uz tuvāko aptieku. Ar ko visbiežāk saindējas cilvēki Latvijā un kā viņiem palīdzēt, stāsta toksikologs Roberts Stašinskis.
Valsts obligātajai veselības apdrošināšanai varēs pievienoties par 51,60 EUR
22.03.2018Personas, kas ikdienā neveic sociālās iemaksas, valsts obligātajai veselības apdrošināšanai 2018.gadā varēs pievienoties par 51,60 eiro jeb 1% no minimālās mēnešalgas, paredzēts šodien valsts sekretāru sanāksmē izsludinātajā Ministru kabineta noteikumu projektā.
Pagājušā gada beigās pieņemtais Veselības aprūpes finansēšanas likums paredz ieviest valsts obligāto veselības apdrošināšanu, tajā skaitā nosakot sasaisti starp veiktajām valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām un veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanu, proti, sociālo iemaksu nemaksātāji vairs nevarēs bez maksas saņemt pilnu valsts apmaksāto medicīnisko pakalpojumu klāstu.
Pagājušā gada beigās pieņemtais Veselības aprūpes finansēšanas likums paredz ieviest valsts obligāto veselības apdrošināšanu, tajā skaitā nosakot sasaisti starp veiktajām valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām un veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanu, proti, sociālo iemaksu nemaksātāji vairs nevarēs bez maksas saņemt pilnu valsts apmaksāto medicīnisko pakalpojumu klāstu.
D vitamīna avoti veikalu plauktos
21.03.2018Par spīti Latvijas iedzīvotāju cerībām, marts nav atnācis ar sauli un siltumu. Taču, kamēr sapņojam par saulainām dienām, derētu atcerēties — ieilgusi ziema var veicināt D vitamīna trūkumu, kas Latvijas iedzīvotājiem ir īpaši izteikts. Uztura speciāliste un pavāre Jevgēnija Jansone piedāvā nelielu špikeri katram pircējam: ko likt iepirkumu grozā, lai pasargātu sevi no D vitamīna deficīta.
Gripas epidēmija ilgs līdz aprīlim
12.03.2018Šī gada gripa Latvijā pārsteigusi pat pieredzējušus vīrusu pētniekus. Cilvēki daudz vairāk slimo ar B tipa gripu, nevis A tipa, kā tas notiek parasti. Tāpat saslimušo skaits nav pārāk liels, kas vedina domāt, ka epidēmija šādi, lēzeni, Latvijā ilgs līdz pat aprīļa vidum.
Var piedalīties gremošanas sistēmas slimību profilakses pētījumā
02.03.2018Drīzumā jau apritēs gads, kopš Rēzeknē darbu turpina gremošanas slimību profilakses pētījums – GISTAR, informē Latvijas Universitātes Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūta GISTAR pētījuma administratore Inese Veckagane.
Rēzeknē GISTAR pētījums tika aizsākts pagājušā gada pavasarī, un pa šo laiku pētījumu centru jau ir apmeklējuši jau vairāk kā 1 300 cilvēki.
Rēzeknē GISTAR pētījums tika aizsākts pagājušā gada pavasarī, un pa šo laiku pētījumu centru jau ir apmeklējuši jau vairāk kā 1 300 cilvēki.
Delikātās problēmas, par kurām nevajadzētu klusēt
27.02.2018Proktoloģijas problēmas ir ļoti intīmas, tāpēc cilvēki bieži vien kautrējas doties pie ārsta. Taču ir svarīgi atcerēties, ka proktologs ir tāds pats ārsts, kā citi. Ja cilvēkam ir bojāts zobs, viņš iet pie zobārsta, bet ja ir diskomforts tūpļa apvidū, vajadzētu griezties pie proktologa.
Ieteikumi, kā ikdienā rūpēties par acīm
19.02.2018Acis ir viens no svarīgākajiem cilvēka maņu orgāniem un ikviena spēkos ir rūpēties par redzes saglabāšanu. Ieskaties SPKC speciālistu veidotā infografikā un uzzini, kas ietekmē acu veselību un ko Tu vari darīt, lai saglabātu redzi pēc iespējas ilgāk!
Slimnīcā noteikta gripas karantīna
12.02.2018Rēzeknes slimnīcā no pirmdienas, 12. februāra, noteikta gripas karantīna un stingri ierobežota apmeklētāju plūsma. Karantīna noteikta, jo palielinās saslimstība ar akūtām vīrusu infekcijām, tanī skaitā ar gripu, liecina pašvaldības mājaslapā publicētā informācija.
Karantīnas laikā pacientus būs atļauts apmeklēt tikai ar ārstējošā ārsta atļauju, iepriekš iegādājoties bahilas un sejas maskas.
Karantīnas laikā pacientus būs atļauts apmeklēt tikai ar ārstējošā ārsta atļauju, iepriekš iegādājoties bahilas un sejas maskas.
Gripas epidēmijas laikā saslimušajam jāpaliek mājās
09.02.2018Ņemot vērā iedzīvotāju pastiprinātu vēršanos Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā saistībā ar augšējo elpceļu vīrusu saslimšanām, kas norit bez sarežģījumiem (paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, galvassāpes), atgādinām, ka dienesta funkcija nav nodrošināt medicīnisku palīdzību šādās situācijās. Gripas un citu akūtu respiratoru vīrusu saslimšanas gadījumā pacientam jāpaliek mājās un jau pirmajā saslimšanas dienā jāsazinās ar savu ģimenes ārstu, lai uzsāktu ārstēšanos.
Pretgripas potes grūtniecēm un zīdaiņiem būs obligātas
07.02.2018Ņemot vērā, ka vakcinēto bērnu skaits ir tikai nedaudz virs viena procenta un šis skaits turpina kristies, Veselības ministrijā nolemts pretgripas potes iekļaut vakcinācijas kalendārā, ziņo LNT rīta raidījums "900 sekundes".
Latvijā paziņo par gripas epidēmiju
30.01.2018Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) paziņo par gripas epidēmijas sākumu* ar 2018.gada 30.janvāri. Monitoringa dati** liecina, ka pagājušajā nedēļā Daugavpilī gripas pacientu skaits ir 117,9 uz 100 000 iedzīvotājiem, tādējādi sasniedzot epidēmisko slieksni 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotājiem*.
Nacionālais veselības dienests atgādina, ka gripas epidēmijas laikā no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksātas ģimenes ārstu mājas vizītes pie gripas slimniekiem. Šiem pacientiem par vizīti jāmaksā tikai valstī noteiktā pacienta iemaksa – 2,85 eiro.
Nacionālais veselības dienests atgādina, ka gripas epidēmijas laikā no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksātas ģimenes ārstu mājas vizītes pie gripas slimniekiem. Šiem pacientiem par vizīti jāmaksā tikai valstī noteiktā pacienta iemaksa – 2,85 eiro.
Komplikāciju dēļ miris šosezon pirmais gripas slimnieks
23.01.2018Slimības komplikāciju dēļ dzīvību zaudējis šajā sezonā pirmais gripas pacients, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) gripas monitoringa dati.
Pacients miris gada sākumā. Slimnīca ziņojusi, ka viņam bijis plaušu karsonis un laboratoriski apstiprināta A tipa gripa, kā arī kāda hroniska saslimšana. Slimnieks bija vecāks par 50 gadiem un pret gripu nebija vakcinēts.
Pacients miris gada sākumā. Slimnīca ziņojusi, ka viņam bijis plaušu karsonis un laboratoriski apstiprināta A tipa gripa, kā arī kāda hroniska saslimšana. Slimnieks bija vecāks par 50 gadiem un pret gripu nebija vakcinēts.
Bērniem stāstīs par mutes dobuma un zobu veselību
15.01.2018Veselības ministrija 2018.gadā īstenos “Programmu pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem par mutes un zobu veselības veicināšanu saistībā ar veselīga uztura paradumiem”. Programmas mērķis ir veicināt pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērnu mutes dobuma un zobu veselību, to saistot ar uztura paradumu ietekmi, kā arī motivējot pareizi un regulāri tīrīt zobus.
Statistika liecina, ka tikai puse Latvijas skolēnu zobus tīra divas un vairāk reizes dienā. Katrs trešais skolēns vismaz reizi dienā ēd saldumus, savukārt saldinātos dzērienus reizi dienā lieto 6,4% Latvijas skolēnu.
E-veselības Atbalsta dienests speciālistiem un iedzīvotājiem
09.01.2018Lai iedzīvotājiem un speciālistiem būtu iespēja saņemt atbildes uz interesējošiem jautājumiem, kā arī palīdzību E-veselības lietošanā, tostarp tehnisku sarežģījumu gadījumā, Nacionālais veselības dienests aicina iedzīvotājus un speciālistus sazināties ar E-veselības Lietotāju atbalsta dienestu.
Reģistrēti vairāki masalu saslimšanas gadījumi Latvijā
04.01.2018Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) informē, ka Latvijā šobrīd ir laboratoriski apstiprināti četri masalu saslimšanas gadījumi pieaugušajiem. Visi saslimušie ārstējas stacionārā. SPKC veic masalu gadījumu epidemioloģisko izmeklēšanu un organizē nepieciešamos pretepidēmijas pasākumus, to skaitā kontaktpersonu apzināšanu un medicīniskās novērošanas organizēšanu.
Stājas spēkā kvalifikācijas periods slimības pabalstam
03.01.2018Ar 2018. gada 1. janvāri stājies spēkā nosacījums par kvalifikācijas periodu slimības pabalstam. Tas nozīmē, ka tiesības uz slimības pabalstu būs tiem cilvēkiem, kuri sociālās apdrošināšanas iemaksas būs veikuši ne mazāk kā trīs mēnešus pēdējo sešu mēnešu periodā vai sešus mēnešus pēdējos 24 mēnešos, informē Labklājības ministrija.
Kvalifikācijas perioda nosacījums neattieksies uz darbnespējas lapām A, kuras apmaksā darba devējs, kā arī uz gadījumiem, kad tiek kopts slims bērns, kas nav sasniedzis 14 gadu vecumu.
Kur saņemt medicīnisko palīdzību Jaunā gada brīvdienās?
29.12.2017Pirms gaidāmajām Jaunā gada brīvdienām, no 30. decembra līdz 2018. gada 1. janvārim, Nacionālais veselības dienests (NVD) iedzīvotājiem atgādina par medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām.
Medicīniska rakstura padomus vienkāršu saslimšanu gadījumos visu diennakti varēs saņemt, zvanot uz valsts Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Pa šo tālruni pieredzējuši mediķi sniedz medicīniskus ieteikumus iedzīvotājiem, kuriem ir nepieciešams ģimenes ārsta padoms, bet sūdzības par veselības stāvokli ir parādījušās ārpus ģimenes ārsta darba laika.
Medicīniska rakstura padomus vienkāršu saslimšanu gadījumos visu diennakti varēs saņemt, zvanot uz valsts Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Pa šo tālruni pieredzējuši mediķi sniedz medicīniskus ieteikumus iedzīvotājiem, kuriem ir nepieciešams ģimenes ārsta padoms, bet sūdzības par veselības stāvokli ir parādījušās ārpus ģimenes ārsta darba laika.
Svarīgākais par E-veselību
22.12.2017Tuvojoties E-veselības sistēmas obligātās lietošanas uzsākšanas laikam, 2018. gada 1. janvārim, no kura darbnespējas lapas un receptes valsts kompensējamo zāļu saņemšanai ārstiem būs jāizraksta elektroniski, Nacionālais veselības dienests ir apkopojis biežāk uzdotos iedzīvotāju jautājumus par E-veselības lietošanu.
Iepazīstoties ar šiem jautājumiem un noskaidrot, kuri no tiem ir pamatoti, bet par kuriem mēdzam dzirdēt mītus?
Iepazīstoties ar šiem jautājumiem un noskaidrot, kuri no tiem ir pamatoti, bet par kuriem mēdzam dzirdēt mītus?
Vienkāršo ķīmijterapijas zāļu saņemšanu pacientiem
19.12.201719.decembrī Ministru kabineta sēdē atbalstīti Veselības ministrijas izstrādātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kas paredz būtiski vienkāršot ķīmijterapijas zāļu saņemšanu pacientiem.
Šobrīd šo medikamentu sagādē darbojas 2 kārtības:
• ārstniecības iestādes (slimnīcas) stacionāra pacientiem ķīmijterapijas zāles iepērk centralizēti, veicot centralizēto iepirkumu katrā slimnīca atsevišķi;
• dienas stacionāra pacienti Kompensējamo zāļu sarakstā iekļautās ķīmijterapijas zāles izņem aptiekā pret recepti un tad dodas uz dienas stacionāru to ievadīšanai.
E-veselības līgumu noslēguši jau 83 % ģimenes ārstu
11.12.2017Nepilnu mēnesi līdz obligātajam E-veselības sistēmas lietošanas uzsākšanas termiņam, 2018. gada 1. janvārim, kopā jau 83 % ģimenes ārstu ir noslēguši līgumu par E-veselības lietošanu. Visaktīvāk līgumi tiek slēgti Vidzemē, šobrīd sasniedzot 96 %, informē Nacionālā veselības dienesta Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Agnese Jasenoviča.
Līgumu noslēgušo ģimenes ārstu skaits būtiski pieaudzis arī pārējos Latvijas reģionos – ja novembra vidū visvairāk līgumus bija noslēguši Zemgales ģimenes ārsti, tad šobrīd visaugstākā aktivitāte vērojama tieši Vidzemē (96 %), savukārt Zemgalē un Latgalē – 90 %. Rīgā E-veselības lietošanas līgumu līdz šim noslēguši 73 % ģimenes ārstu.
Līgumu noslēgušo ģimenes ārstu skaits būtiski pieaudzis arī pārējos Latvijas reģionos – ja novembra vidū visvairāk līgumus bija noslēguši Zemgales ģimenes ārsti, tad šobrīd visaugstākā aktivitāte vērojama tieši Vidzemē (96 %), savukārt Zemgalē un Latgalē – 90 %. Rīgā E-veselības lietošanas līgumu līdz šim noslēguši 73 % ģimenes ārstu.
Zāļu patēriņš 2017. gada oktobrī
05.12.2017Zāļu valsts aģentūra (ZVA) informē, ka 2017. gada oktobrī zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas 3.99 milj. medikamentu iepakojumu par 34.33 milj. eiro (ar PVN). Naudas izteiksmē tas ir par 6.2% vairāk nekā šī gada septembrī, bet par 10% vairāk nekā 2016. gada oktobrī. Vispārēja tipa aptiekām oktobrī tika pārdoti 3.61 milj. medikamentu iepakojumu 30.31 milj. eiro vērtībā.
Ārpus Latvijas pārdotas 518 dažāda nosaukuma Latvijas Zāļu reģistra zāles (tai skaitā 237 kompensējamo zāļu saraksta zāles) par 8.80 milj. eiro, kas ir par 6.7% vairāk nekā septembrī. Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu oktobrī bija 8.61 eiro ar PVN. Lielākās izmaiņas vērojamas zālēm cenu diapazonā virs 100 eiro.
2018.gada prioritātes veselības nozarē
28.11.20172018.gada finansējums veselības nozarei sasniegs 1,01 miljardus eiro (šogad - 820 miljoni eiro) un tas būs lielākais veselības nozares palielinājums pēc Latvijas neatkarības atgūšanas. Papildu pieejamais finansējums tiks ieguldīts veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības un kvalitātes uzlabošanai, kā arī ārstniecības personu atalgojuma konkurētspējas palielināšanai.
Finansējums onkoloģijai 2018.gadā palielināsies par 15,3 milj. eiro. Finansējuma pieaugums nodrošinās onkoloģisko pacientu ambulatoro ārstēšanas pakalpojumu – izmeklējumu, ārsta konsultāciju un ārstēšanas pieejamības pieaugumu.
Akcijā pret seksuālo vardarbību aicina pārtraukt klusēšanu
21.11.2017Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 no 21. novembra līdz 26. novembrim rīko ikgadējās informatīvās akcijas "Pārtrauc klusēšanu!" otro daļu. Informatīvās akcijas mērķis ir vērst sabiedrības uzmanību uz seksuālo vardarbību pret bērniem, mudinot vardarbības upurus, ģimenes locekļus un līdzcilvēkus zvanīt uz Bērnu un pusaudžu uzticības tālruni 116111 un ziņot par notikušo.
Zarnu baktērijas ietekmē smadzeņu attīstību
15.11.2017Zināms, ka patogēni, kas dzīvo kuņģa un zarnu traktā, izmaina smadzeņu attīstību, tādējādi palielinot autisma risku. Šajā procesā piedalās arī stresa hormons kortizols, ziņo Ilinoisas Universitātes pētnieki.
Melnā rutka ietekme uz veselību
06.11.2017Melnais rutks (Raphanus sativus) ir pazīstams sakņaugs ar rūgteni saldu, vircotu garšu. Aso garšu tam piešķir ēteriskā eļļa un rafanols. Tas ir dārzenis, kas ienākas vēlu, tāpēc par uztura dažādotāju to parasti lieto rudenī un ziemā. Tiem, kas skaita kalorijas, svarīgi zināt, ka rutks ir pārtikas produkts ar mazu kaloriju daudzumu (34 kcal/100 g).
Leģenda stāsta, ka Apollons, kas bija Eskulāpija radinieks, tāpēc viņam bija zināms sakars ar medicīnu, rutkus vērtējis zelta, kāļus — sudraba, bet rāceņus — svina cenā. Rutks nav zaudējis savu vērtību medicīnā arī tagad.
Valsts apmaksāta vakcinācija pret gripu
31.10.2017Gatavojoties gripas sezonai, Nacionālais veselības dienests atgādina par iespējām veikt valsts apmaksātu vakcināciju pret gripu iedzīvotāju grupām, kurām ir lielāks risks saslimt un smagāk izslimot gripu.
Vakcinācija palīdz ierobežot gripas izplatību, jo, veicot vakcināciju, cilvēks pasargā no saslimšanas ne vien pats sevi, bet arī savus tuvākos, darba kolēģus un citus cilvēkus.
Apgāžam mītus par osteoporozi
26.10.2017Osteoporoze ir slimība, kas būtiski var ietekmēt cilvēka dzīves kvalitāti un dzīvildzi, tāpēc ir vērtīgi zināt mītus un patiesības par šo slimību.
Osteoporoze ir sistemātiska skeleta saslimšana, kurai raksturīga zema kaulu masa un kaulaudu mikroarhitektonikas bojājumi, kas izraisa pastiprinātu kaulu trauslumu un no tā izrietošu paaugstinātu lūzuma risku. Osteoporoze ir ļoti nopietna kaulu slimība, kas nemanāmi attīstās vairāku gadu laikā un tās sekas var būt invalīditāte.
Osteoporoze ir sistemātiska skeleta saslimšana, kurai raksturīga zema kaulu masa un kaulaudu mikroarhitektonikas bojājumi, kas izraisa pastiprinātu kaulu trauslumu un no tā izrietošu paaugstinātu lūzuma risku. Osteoporoze ir ļoti nopietna kaulu slimība, kas nemanāmi attīstās vairāku gadu laikā un tās sekas var būt invalīditāte.
Kā atpazīt insultu un infarktu
19.10.2017Miokarda infarktu vai insultu neviens nevēlas piedzīvot, tomēr ir svarīgi zināt un pēc iespējas ātrāk atpazīt šo slimību simptomus un rīkoties, lai savlaicīgi sniegtu palīdzību. Gan miokarda infarkta, gan insulta gadījumā nozīme ir katrai minūtei, neignorējot simptomus.
Lai iedzīvotāji spētu atpazīt insultu un infarktu, Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs īsteno kampaņu "Mīli savu sirdi! Atpazīsti un rīkojies!". Kampaņā galvenā uzmanība pievērsta miokarda infarkta un insulta simptomu atpazīšanai un atbilstošai rīcībai! Jo tieši no tā, kā atpazīsim un rīkosimies, ir atkarīga mūsu vai mums tuvu cilvēku dzīvība un dzīves kvalitāte.
Lai iedzīvotāji spētu atpazīt insultu un infarktu, Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs īsteno kampaņu "Mīli savu sirdi! Atpazīsti un rīkojies!". Kampaņā galvenā uzmanība pievērsta miokarda infarkta un insulta simptomu atpazīšanai un atbilstošai rīcībai! Jo tieši no tā, kā atpazīsim un rīkosimies, ir atkarīga mūsu vai mums tuvu cilvēku dzīvība un dzīves kvalitāte.
Saaukstēšanās slimības rudenī
17.10.2017Šā gada vasaru ir nomainījis rudenim raksturīgs vēss laiks, kas sev līdzi ir atnesis arī dažādas slimības. Pēdējās nedēļās cilvēki mums apkārt vairāk šķauda, klepo un slimo ar iesnām.
Šādas slimības, ko parasti izraisa vīrusi, dēvē par augšējo elpceļu vīrusinfekcijām jeb saaukstēšanās slimībām. Slimošanas biežumu palielina arī bērnudārza un skolas gaitu atsākšana.
Šādas slimības, ko parasti izraisa vīrusi, dēvē par augšējo elpceļu vīrusinfekcijām jeb saaukstēšanās slimībām. Slimošanas biežumu palielina arī bērnudārza un skolas gaitu atsākšana.
Bišu maizes pozitīvā ietekme uz veselību
05.10.2017"Ar ikdienas pārtiku ir gandrīz neiespējami nodrošināt organismu ar visām tam nepieciešamajām vielām – jo pat veikalā nopērkamie augļi un dārzeņi visbiežāk tiek mākslīgi audzēti, un tajos ir ļoti maz vērtīgā," uzsver ārste - pediatre Inese Sproģe. "Tādēļ ir ļoti vērtīgi, ja pievēršam uzmanību tiem produktiem, kurus pati daba ir izveidojusi tā, ka tajos ir pilnīgi visas vielas - aminoskābes, minerālvielas, vitamīni, kas nepieciešamas, lai organisms spētu pilnvērtīgi funkcionēt, būtu vesels un spēka pilns."
Kā rīkoties, ja nākas sastapties ar čūsku
27.09.2017Latvijas mežos un purvos mīt tikai viena indīga čūska – odze un cilvēki sastopas ar šo rāpuli ne tikai mežā ogojot, bet pat savu māju teritorijās un dārzos. Parasti čūskas cenšas izvairīties no saskarsmes ar cilvēku un pašas neuzbrūk. Taču laikus nepamanot čūsku vai cilvēkam rīkojoties pārdroši, tā aizsargājoties var uzbrukt un iekost.
Odžu kodumi var radīt tik smagu alerģisku reakciju, ka nekavējoties ir vajadzīga mediķu palīdzība, lai novērstu draudus veselībai un dzīvībai.
Odžu kodumi var radīt tik smagu alerģisku reakciju, ka nekavējoties ir vajadzīga mediķu palīdzība, lai novērstu draudus veselībai un dzīvībai.
Kas ir medīcinas fitness un kad tas var būt noderīgs?
18.09.2017Ne visas sportiskās aktivitātes ir piemērotas visiem. Īpaša piesardzība jāievēro cilvēkiem, kuri ilgāku laiku nav sportojoši, kā arī tiem, kuriem bijušas problēmas ar muguru, locītavām vai ir jebkāda cita veida veselības ierobežojumi. Lai izvēlētos veselības stāvoklim un fiziskajai sagatavotībai atbilstošas nodarbības, un sportojot nenodarītu sevi pāri, nepieciešama saruna ar fizioterapeitu un individuāla fizisko aktivitāšu plāna sagatavošana.
Par to, kas īsti ir medicīnas fitness un kādos gadījumos tas var būt noderīgs, stāsta klīnikas “DiaMed” fizioterapeite Diāna Silantjeva.
Par to, kas īsti ir medicīnas fitness un kādos gadījumos tas var būt noderīgs, stāsta klīnikas “DiaMed” fizioterapeite Diāna Silantjeva.
LATCOSMETICS ražo unikālu, dabīgu kosmētiku
11.09.2017Uzņēmums LATCOSMETICS, kas ražo unikālu kosmētiku uz Latvijas dūņu bāzes piedāvā:
- Dūņu un zilo mālu aplikācijas;
- Dūņu vannu, kurai piemīt relaksējošs efekts, kas mazina mugurkaula un locītavu sāpes, kā arī ikdienas stresu;
- Parafīna vanniņa ar ziliem māliem rokām un kājām, kas padara Jūsu ādu samtaini mīkstu, mazina pietūkumu;
- Klasisko masāžu;
- Procedūras sejai;
- Anticelulīta procedūras.
- Dūņu un zilo mālu aplikācijas;
- Dūņu vannu, kurai piemīt relaksējošs efekts, kas mazina mugurkaula un locītavu sāpes, kā arī ikdienas stresu;
- Parafīna vanniņa ar ziliem māliem rokām un kājām, kas padara Jūsu ādu samtaini mīkstu, mazina pietūkumu;
- Klasisko masāžu;
- Procedūras sejai;
- Anticelulīta procedūras.
11 gadus vecai meitenei migrēna- kā rīkoties
07.09.2017Mūsdienās visai bieži no bērniem nākas dzirdēt: "Man sāp galva". Un iemeslu tam var būt gana daudz, taču vecākiem jāņem vērā – ja šādas sūdzības novēro bieži, obligāti ir jāvēršas pie ārsta, kurš nepieciešamības gadījumā nozīmēs arī kādus papildu izmeklējumus.
Pediatre, bērnu neiroloģe Alla Beļakova (Krievija) atbild kādai satrauktai mammai.
Dietologa pētījums: Cik kvalitatīva ir Latvijā nopērkamā vistas gaļa
28.08.2017Latvijas Diētas un Uztura speciālistu asociācijas vadītāja, dietoloģe Lolita Neimane turpina analizēt kvalitatīvas un drošas vistas gaļas pieejamību tirgū, par ko lika aizdomāties putnu fabrikas „Ķekava” reklāma, kurā pausts, ka „Ķekavā” audzētie putni aug „bez jebkādas hormonu un antibiotiku izmantošanas”.
Lai noskaidrotu, cik droša patērētājiem lietošanā ir nopērkamā vistas gaļa, L. Neimane veica eksperimentu: dažādos Latvijas veikalos tika iegādāti 8 dažādu ražotāju vistas gaļas paraugi, un tie tika nodoti neatkarīgai laboratoriskai izmeklēšanai, lai noskaidrotu, vai šajos paraugos ir/vai nav atrodamas antibiotikas un hormoni. Izmeklējumu rezultāti liecina: vistas gaļa patērētājiem lietošanā ir droša, un p/f „Ķekava” līdzīgs reklāmsauklis – „bez antibiotikām” – derētu arī izmeklējamās gaļas ražotājiem.
Lai noskaidrotu, cik droša patērētājiem lietošanā ir nopērkamā vistas gaļa, L. Neimane veica eksperimentu: dažādos Latvijas veikalos tika iegādāti 8 dažādu ražotāju vistas gaļas paraugi, un tie tika nodoti neatkarīgai laboratoriskai izmeklēšanai, lai noskaidrotu, vai šajos paraugos ir/vai nav atrodamas antibiotikas un hormoni. Izmeklējumu rezultāti liecina: vistas gaļa patērētājiem lietošanā ir droša, un p/f „Ķekava” līdzīgs reklāmsauklis – „bez antibiotikām” – derētu arī izmeklējamās gaļas ražotājiem.
Uzlabos ambulatoro medicīnas pakalpojumu pieejamību
21.08.2017Izvērtējot šim gadam plānotā valsts finansējuma izlietojumu ārstniecības iestādēs, Nacionālais veselības dienests veiks ambulatoro pakalpojumu finansiālo līdzekļu pārdali starp ārstniecības iestādēm. Neizmantotais finansējums tiks novirzīts ārstniecības iestādēm, kurās ir garākas pakalpojumu saņemšanas rindas un vienlaikus pietiekama kapacitāte pakalpojumu sniegšanai atlikušajā gadā.
Kopumā starp ārstniecības iestādēm tiks pārdalīti aptuveni 1,5 miljoni eiro.
Kopumā starp ārstniecības iestādēm tiks pārdalīti aptuveni 1,5 miljoni eiro.
Cilvēki vasarā pārāk bieži uz ādas lieto ķīmiskus līdzekļus
04.08.2017Latvijā cilvēkiemir ieradums - tiklīdz gadās kāds kukaiņa kodums, neliels ādas iekaisums vai nieze lietot ķīmiskus līdzekļus. Farmaceits Mihails Golovicers norāda:”Šādā veidā cilvēki nevajadzīgi bieži uz ādas lieto ķīmiju. Un tas nebūt nav tik nevainīgi, jo neviens skaidri nezina, kādas blakus parādības – sekas tas var radīt, turklāt ķīmiju noteikti nevajadzētu uz ādas lietot ilgstoši.”
Par valsts apmaksātiem pakalpojumiem ģimenes ārsta praksē nevar prasīt papildu samaksu
24.07.2017Atsaucoties uz Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas sniegto informāciju medijiem, Nacionālais veselības dienests (NVD) vērš uzmanību, ka ģimenes ārstu prakses nevar sniegt pacientiem valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus kā maksas pakalpojumus.
Turklāt ģimenes ārstu protesta laikā valsts apmaksātos pakalpojumus iedzīvotāji nepieciešamības gadījumā var saņemt arī pie dežūrārstiem.
Turklāt ģimenes ārstu protesta laikā valsts apmaksātos pakalpojumus iedzīvotāji nepieciešamības gadījumā var saņemt arī pie dežūrārstiem.
Latvijā saglabājas augsta ultravioletā radiācija
17.07.2017Saules ultravioletā radiācija pakāpeniski samazinās, tomēr dienas vidū tā aizvien ir augsta.
Saskaņā ar ASV Nacionālās okeānu un atmosfēras pārvaldes datiem ozona daudzums stratosfērā virs Latvijas nedēļas nogalē bija nedaudz lielāks par jūlijam ierasto - no 330 līdz 350 Dobsona vienībām.
Saskaņā ar ASV Nacionālās okeānu un atmosfēras pārvaldes datiem ozona daudzums stratosfērā virs Latvijas nedēļas nogalē bija nedaudz lielāks par jūlijam ierasto - no 330 līdz 350 Dobsona vienībām.
Mīti par vakcinēšanos vasarā
11.07.2017Kaut gan laukā jau vasara, iedzīvotāju interese par vakcināciju pret ērču encefalītu nemazinās. Tomēr vēl kopš padomju laikiem par vakcināciju gada siltajos mēnešos valda ne mazums aizspriedumu. Tos kliedēt palīdz Ārija Stalbova, vakcinācijas centra "Bowarin" vadītāja.
Atklāta vēža skrīninga kampaņa “Rūpes par veselību ir ģimenes laime!”
06.07.2017Trešdien, 5. jūlijā, ar preses konferenci tika atklāta informatīvā kampaņa “Rūpes par veselību ir ģimenes laime!”. Kampaņa tiek organizēta ar mērķi mudināt sabiedrību izmantot valsts sniegto iespēju regulāri veikt valsts apmaksātas profilaktiskās pārbaudes krūts, dzemdes kakla un zarnu jeb kolorektālā vēža savlaicīgai diagnosticēšanai, informē Slimību profilakses un kontroles centra Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja.
Vai nomazgātos augļos nitrātu un pesticīdu mazāk?
27.06.2017“Vai Pārtikas un veterinārais dienests pārbauda nitrātu un citu kaitīgo vielu saturu Latvijas zemnieku tirgotajos dārzeņos ne tikai Rīgas, bet arī citu pilsētu tirgos? Kā pircējs var pārliecināties, ka pērk tīrus, veselībai nekaitīgus dārzeņus?”
Mūsdienīga atpūtnieka aptieciņa: kam tajā noteikti jābūt?
26.06.2017Mūzikas festivāls, brīvdabas koncerts, pilsētas svētki vai vienkārši izbraukums zaļumos ar ģimeni vai draugiem. Lai bezrūpīgo atpūtu nenomāktu neplānotas raizes, vēlams, lai pa rokai būtu maza aptieciņa ar pirmās nepieciešamības precēm, iesaka farmaceite Daina Bulmeistere.
Svētku laikā īpaši jāpievērš uzmanība pārtikas produktu derīguma termiņam!
21.06.2017Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) Līgo svētkos un arī karstajā laikā aicina iedzīvotājus iepirkties tikai drošās tirdzniecības vietās, kā arī pievērst uzmanību pārtikas produktu uzglabāšanas apstākļiem un marķējumam, it īpaši - derīguma termiņam, norāda PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.
PVD iesaka iepirkties tikai legālās tirdzniecības vietās, "ratiņtirgotājiem" un citām aizdomīgām tirdzniecības vietām iet garām ar līkumu, kā arī neiegādāties nezināmas izcelsmes un apšaubāmas kvalitātes pārtikas produktus. Pircēji ir aicināti arī apskatīties pārtikas produkta derīguma termiņu un iegādāties tikai tik, cik iespējams paspēt izlietot derīguma termiņa ietvaros. Arī mājās pārtikas produktus jāuzglabā atbilstošā temperatūrā.
PVD iesaka iepirkties tikai legālās tirdzniecības vietās, "ratiņtirgotājiem" un citām aizdomīgām tirdzniecības vietām iet garām ar līkumu, kā arī neiegādāties nezināmas izcelsmes un apšaubāmas kvalitātes pārtikas produktus. Pircēji ir aicināti arī apskatīties pārtikas produkta derīguma termiņu un iegādāties tikai tik, cik iespējams paspēt izlietot derīguma termiņa ietvaros. Arī mājās pārtikas produktus jāuzglabā atbilstošā temperatūrā.
Nodokļu nemaksātāji varēs saņemt tikai daļēju valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu klāstu 5
19.06.2017Pēc veselības aprūpes reformām sociālo iemaksu nemaksātāji Latvijā varēs saņemt tikai ģimenes ārsta aprūpi, neatliekamo palīdzību un ārstēšanu dažu slimību gadījumā, liecina Veselības ministrijas šodien publiskotā informācija par precīziem valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu groziem.
Cik (ne)veselīgs ir alus?
06.06.2017Vai tiešām alus ir šķidrā maize, kā to mēdz dēvēt, un tāpēc to var lietot bagātīgā daudzumā?
Tā kā alu gatavo no graudiem un rauga un tas satur arī minerālvielas un В grupas vitamīnus, to nereti salīdzina ar šķidro maizi. Taču šāds salīdzinājums atbilst tikai teorētiski.
Iedzīvotājus aicina veikt bezmaksas profilaktiskās veselības pārbaudes
29.05.2017Nacionālais veselības dienests atgādina, ka iedzīvotājiem no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksātas noteiktas profilaktiskās veselības pārbaudes un vakcinācija, kas sniedz iespēju uzraudzīt savu veselību, savlaicīgi pamanīt izmaiņas veselības stāvoklī un pasargāt sevi no saslimšanām, informē Evija Štālberga, Nacionālā veselības dienesta Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja.
Latvija jaunu zāļu pieejamības ziņā - pēdējā vietā Eiropā
25.05.2017Latvija jaunu un efektīvu zāļu pieejamības un valsts kompensācijas ziņā Eiropā ieņem pēdējo vietu, liecina Eiropas Farmaceitisko rūpniecību un asociāciju federācijas (EFPIA) aprīļa beigās publiskotā analīze par zāļu pieejamību un kompensāciju.
Kā aģentūru LETA informēja Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas (SIFFA) Agnese Korbe, pētījums atklājis, ka pacientu piekļuve un valsts kompensācija jaunajām zālēm Eiropas valstīs ir ļoti atšķirīga. Visaugstākā tā ir Rietumeiropas valstīs, bet zemākā - Centrālās un Austrumeiropas valstīs.
Kā aģentūru LETA informēja Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas (SIFFA) Agnese Korbe, pētījums atklājis, ka pacientu piekļuve un valsts kompensācija jaunajām zālēm Eiropas valstīs ir ļoti atšķirīga. Visaugstākā tā ir Rietumeiropas valstīs, bet zemākā - Centrālās un Austrumeiropas valstīs.
Veselības nedēļā mudinās sportot
23.05.2017No 29. maija līdz 4.jūnijam visā Eiropā un arī Latvijā norisināsies Veselības nedēļa jeb MOVE WEEK, kad iedzīvotāji tiks mudināti piedalīties dažādās veselīgās fiziskajās aktivitātēs. Latvija šajā kampaņā piedalās jau sesto gadu un dalībnieku skaits ar katru gadu pieaug, portālam Rezekneszinas.lv vēsta Anastasija Marčenko, Latvijas Tautas sporta asociācijas projektu vadītāja.
Pienenes - efektīvs līdzeklis, lai notievētu
09.05.2017Lai vai cik ļoti aizkavējies ir pavasaris, pavisam drīz tas savas tiesības pieteiks ar pilnu joni. Pienenes ir viens no dzīvespriecīgākajiem un arī veselībai noderīgākajiem augiem pavasarī, turklāt tā izmantošana ir ļoti daudzveidīga.
Daudzu mazdārziņu īpašnieku bieds - pienenes - patiesībā ir ļoti vērtīgs zaļums, tā sastāvā ir A, B, C, E, PP un K grupas vitamīni, tajās ir ļoti daudz minerālvielu (kalcijs, kālijs, magnijs, dzelzs, selēns).
Našķi, kas patīk un kas nepatīk zobiem
02.05.2017Kurš gan negribētu žilbinoši baltus zobus, bet dzīvē ir tā, kā ir. Turklāt pēdējos gados zobārsti ceļ trauksmi par skumjo zobu stāvokli maziem bērniem, par pudeļu kariesu, kad saknīšu vietā vien rēgojas brūnas zobu daļiņas.
Bērna zobi jāsāk kopt jau tad, kad mazais vēl atrodas mammas vēderā, nerunājot nemaz par laiku, kad bērnam patiešām mutē jau parādījušies vismaz daži.
Bērna zobi jāsāk kopt jau tad, kad mazais vēl atrodas mammas vēderā, nerunājot nemaz par laiku, kad bērnam patiešām mutē jau parādījušies vismaz daži.
Latvija kļūst par "līderi" jauno HIV gadījumu skaita ziņā
26.04.2017Latvija apsteigusi Igauniju ikgadējo jauno HIV gadījumu skaita ziņā 2016.gadā, tādējādi kļūstot par "līderi" Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstu vidū, informēja Baltijas HIV asociācija, atsaucoties uz Baltijas valstu par epidemioloģisko uzraudzību atbildīgo institūciju publiskotajiem datiem.
Kā norāda asociācijā, lai gan kopējais reģistrēto HIV gadījumu skaits Igaunijā joprojām ir lielāks nekā Latvijā vai Lietuvā, tas ik gadu Igaunijā ir mazinājies. Pretēja aina esot Latvijā, jo ikgadējo jauno reģistrēto HIV gadījumu skaitam ir augšupejoša tendence un pērn tie bijuši jau 18,5 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem, kas ir vairāk nekā Igaunijā, kur reģistrēti 17,4 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem. Savukārt Lietuvā reģistrēti 7,4 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem.
Kā rūpēties par sejas ādu pavasarī
20.04.2017Pavasara sākums sejas ādai ir īpaši grūts laiks, jo notiek organisma pārslēgšanās no ziemas režīma, ir jūtams vitamīnu trūkums un mainīgo laika apstākļu negatīvā ietekme.
Sausa āda var kļūt vēl sausāka, taukaina - ar nevēlama spīduma kārtiņu, savukārt aktīvāku saules staru ietekmē var parādīties vasaras raibumi un pigmenta plankumi. Kā izvairīties no šīm nevēlamajām blaknēm, kā pareizi rūpēties par sejas ādas skaistumu un veselību pavasarī, stāsta farmaceite Ivanda Krastiņa.
Sausa āda var kļūt vēl sausāka, taukaina - ar nevēlama spīduma kārtiņu, savukārt aktīvāku saules staru ietekmē var parādīties vasaras raibumi un pigmenta plankumi. Kā izvairīties no šīm nevēlamajām blaknēm, kā pareizi rūpēties par sejas ādas skaistumu un veselību pavasarī, stāsta farmaceite Ivanda Krastiņa.
Vīna glāze vakarā un tava veselība – 7 patiesības
12.04.2017Bieži dzirdēts, ka vīna glāze vakarā ne vien organismam nekaitē, bet pat dod tam kādu labumu. Tomēr skeptiķi apgalvo, ka alkohols ir un paliek dzēriens, no kura ir vairāk skādes, nekā labuma. Kā ir patiesībā?
Šoreiz esam apkopojuši 7 patiesības par vīna glāzes iztukšošanu vakarā, un šī paraduma ietekmi uz tavu veselību.
Šoreiz esam apkopojuši 7 patiesības par vīna glāzes iztukšošanu vakarā, un šī paraduma ietekmi uz tavu veselību.
Rēzeknieši var piedalīties gremošanas sistēmas slimību profilakses pētījumā
03.04.2017Šodien, 3.aprīlī, Rēzeknē, Zemnieku ielā 16A darbu uzsāks gremošanas slimību profilakses pētījums – GISTAR, informē Inese Veckagane Latvijas Universitāte, Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūts, GISTAR pētījuma administratore.
Vairākas gremošanas sistēmas problēmas (kuņģa un zarnu saslimšanas) vai to priekšvēstnešus iespējams noteikt ar vienkāršu testu palīdzību, izmeklējot vai nu asins, vai arī fēču (vēdera izejas) paraugus. Šo stāvokļu skaitā ir arī kuņģa un zarnu ļaundabīgie audzēju priekšvēstneši.
Pavasara brīnumdzēriens – bērzu sula
29.03.2017Katru pavasari latvieši patērē neiedomājami daudz litru brīnumainā dzēriena – bērzu sulas. Kas tajā veselīgs un cik daudz ieteicams dzert? Lūk, atbildes.
Pavasara sākumā ir ieteicams dzert bērzu sulas tāpēc, ka tās veicina organisma attīrīšanu. Kā skaidro uztura speciāliste Līga Balode, tām piemīt urīndzenošas īpašības, kas veicina organisma vielmaiņas gala produktu izvadi.
Pavasara sākumā ir ieteicams dzert bērzu sulas tāpēc, ka tās veicina organisma attīrīšanu. Kā skaidro uztura speciāliste Līga Balode, tām piemīt urīndzenošas īpašības, kas veicina organisma vielmaiņas gala produktu izvadi.
Atceļ karantīnu slimnīcā
23.03.2017Jau ziņots, ka Rēzeknes slimnīcā noteikta karantīna, sakarā ar gripas epidēmiju valstī.
Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) valstī 18.janvārī izziņoja gripas epidēmijas sākumu.
Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) valstī 18.janvārī izziņoja gripas epidēmijas sākumu.
SPKC šādi rīkojies, jo janvāra mēnesī četrās Latvijas pilsētās ambulatorajās iestādēs gripas gadījumos vērsušos pacientu skaits ir pārsniedzis 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju jeb epidēmijas slieksni.
Kā veikala plauktā izvēlēties dzeramo ūdeni?
21.03.2017Pie plaukta lielveikalābūtisku ūdens atšķirību neredzam. Tomēr daba un cilvēks ir parūpējies par to, ka zemes dzīlēs plūstošo ūdeni varam baudīt dažādu.
Lai zinātu, kā atšķirt dažādos ūdens veidus, “Euroaptiekas” veselīga dzīvesveida kustības “Tavs lielais izaicinājums” vēstnesis ūdens someljē Dans Grasmanisstāsta parpudelēs fasēto ūdeņu būtiskākajāmīpašībām un atšķirībām.
Lai zinātu, kā atšķirt dažādos ūdens veidus, “Euroaptiekas” veselīga dzīvesveida kustības “Tavs lielais izaicinājums” vēstnesis ūdens someljē Dans Grasmanisstāsta parpudelēs fasēto ūdeņu būtiskākajāmīpašībām un atšķirībām.
Brīdinājums! Tuvojas ērču aktivitātes sezona
17.03.2017Tuvojoties ērču aktivitātes sezonai, mediķi vērš uzmanību ne tikai ārpus pilsētām dzīvojošo iedzīvotāju, bet arī pilsētās dzīvojošo iedzīvotāju drošības pasākumu veikšanai, informēja AS "Veselības centru apvienības" (VCA) pārstāvji.
Kā skaidroja VCA neiroloģe Dace Bērziņa, pilsētniekiem nav pamata domāt, ka ērces kodums viņus neapdraud. Ērces var uzbrukt arī pilsētu, piepilsētu mežos, parkos, un no inficēšanās riska nav pasargāti pat tie iedzīvotāji, kuri tālākos izbraukumos pie dabas nemēdz doties.
Leģionāru slimības izplatības ierobežošanai noteiks minimālo karstā ūdens temperatūru
15.03.2017Lai ierobežotu leģionāru slimības izplatību - inficēšanos ar legionellas baktēriju - paredzēts noteikt, ka karstā ūdens temperatūrai izdales vietā, tai skaitā katrā dzīvoklī, ir jābūt ne zemākai par 55 grādiem pēc Celsija. Tas nepieciešams, lai nodrošinātu apstākļus, kuros baktērijas nevar savairoties.
Veselības ministrijas izstrādātajos priekšlikumos Ministru kabineta noteikumiem rosināts arī, ka dzīvojamās mājas pārvaldītājam regulāri būs jāveic ēkas iekšējo ūdensvadu un siltummezglu pārbaude un novērtēšana, kā arī riska faktoru novēršana.
Veselības ministrijas izstrādātajos priekšlikumos Ministru kabineta noteikumiem rosināts arī, ka dzīvojamās mājas pārvaldītājam regulāri būs jāveic ēkas iekšējo ūdensvadu un siltummezglu pārbaude un novērtēšana, kā arī riska faktoru novēršana.
Latvijā visbiežāk pie TV ekrāniem ēd cilvēki vecumā līdz 35 gadiem
13.03.2017Tikai nedaudz vairāk nekā trešdaļa (39%) Latvijas iedzīvotāju maltītes ietur regulāri un nesteidzoties. Diemžēl lielākajai daļai “Euroaptiekas” veiktā “Lielā Latvijas veselības testa” ietvaros aptaujāto cilvēku ēšanas paradumi nav veselīgi – 22% maltīti ietur pie datora vai televizora.
Latvijas sievietēm pietrūkst laika miegam un rūpēm par sevi
07.03.2017Vien katrai desmitajai sievietei nav pavasara noguruma, atklāj „Grindeks” un „GfK Baltic” veiktais „Parūpējies par sevi” pētījums. Kā dāmas atzīst, enerģiju palīdz atgūt fiziskas aktivitātes, izgulēšanās, rūpes par sevi, bet pozitīvo noskaņojumu – izrunāšanās.
Ko darīt, ja moka vēdersāpes?
02.03.2017Vai zināji, ka dažādie vēdervīrusi ir pat lipīgāki par saaukstēšanās slimībām? Turklāt aukstajā gadalaikā tie uzdarbojas ar īpašu intensitāti.
Kāpēc tā, kā sevi un savu bērnu pasargāt no vēdera infekcijām un ko darīt, ja gadījies saslimt, stāsta bērnu infektoloģe Gunta Laizāne.
VM informē par valsts apmaksātu difterijas vakcināciju
22.02.2017Lai aktualizētu situācijas nopietnību un aicinātu ikvienu uzdot sev jautājumu: vai esmu vakcinēts pret difteriju?, vai mani bērni un tuvinieki ir vakcinēti?, Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs uzsāk informatīvo kampaņu „Pasargāts, jo vakcinēts!”.
Kompensējamie medikamenti. Mīti un patiesība
27.02.2017Vai kompensējamos medikamentus iespējams pasūtīt? Kurās aptiekās tos var iegādāties? Kā tiek kompensētas lētākas un dārgākas vienādas iedarbības zāles? Par to, kādi ir izplatītākie mīti un patiesība saistībā ar kompensējamo medikamentu iegādi, stāsta “Euroaptiekas” farmaceite Ieva Zvagule.
Pagatavo sev garšīgu ūdeni!
20.02.2017Visi ir informēti par to, cik svarīga loma ir ūdens dzeršanai. Tomēr, ko darīt, ja tas nemaz nešķiet garšīgs?
Pavisam vienkārši – pagatavojot to sev tīkamu un baudāmu.
Pavisam vienkārši – pagatavojot to sev tīkamu un baudāmu.
Stresa dēļ dzīvojam slikti
14.02.2017Rezekneszinas.lv veiktajā aptaujā vēlējāmies noskaidrot, vai ir kādi ārējie faktori, kas tieši vai netieši ietekmē jūsu, lasītāji, labsajūtu.
Kā zināms, ja ir veselība – ir labi, savukārt, ja ir laba veselība, tad ir vēl labāk. Reizēm paši bendējam veselību, piekopjot neveselīgu dzīvesveidu, bet reizēm tas nav atkarīgs no mums, eksistē liels skaits faktoru, kas nopietni ietekmē mūsu visu veselību.
Kā zināms, ja ir veselība – ir labi, savukārt, ja ir laba veselība, tad ir vēl labāk. Reizēm paši bendējam veselību, piekopjot neveselīgu dzīvesveidu, bet reizēm tas nav atkarīgs no mums, eksistē liels skaits faktoru, kas nopietni ietekmē mūsu visu veselību.
Homeopātija ir viltus zinātne
07.02.2017Krievijas Zinātņu akadēmijas (ZA) prezidija komisija cīņai pret viltus zinātni un zinātnisko pētījumu falsifikāciju atzinusi, ka ārstēšanai ar homeopātiskajiem preparātiem nav zinātniska pamata, ziņo LETA-MEDUZA.
"Homeopātija kā alternatīvās medicīnas veids pastāv jau vairāk nekā divsimt gadu. Šajā laikā ne reizi vien ir notikuši mēģinājumi piešķirt homeopātijai zinātnisku pamatu. Tie visi galu galā izrādījušies neveiksmīgi," teikts komisijas memorandā.
"Homeopātija kā alternatīvās medicīnas veids pastāv jau vairāk nekā divsimt gadu. Šajā laikā ne reizi vien ir notikuši mēģinājumi piešķirt homeopātijai zinātnisku pamatu. Tie visi galu galā izrādījušies neveiksmīgi," teikts komisijas memorandā.
Jauna kārtība C hepatīta ārstēšanā
02.02.2017Jaunais gads sācies ar izmaiņām C hepatīta pacientu ārstēšanas jomā – turpmāk pacienti ar 1. un 4. genotipa C hepatītu saņems tikai jaunākās paaudzes jeb bezinterferona terapiju.
Medikamenti C hepatīta pacientu ārstēšanai pilnībā tiek kompensēti no 2016.gada 1.janvāra, taču daļa cilvēku joprojām tika ārstēti arī ar kombinēto terapiju, kurā ietilpa interferons.
Medikamenti C hepatīta pacientu ārstēšanai pilnībā tiek kompensēti no 2016.gada 1.janvāra, taču daļa cilvēku joprojām tika ārstēti arī ar kombinēto terapiju, kurā ietilpa interferons.
Latvijas iedzīvotājiem ir grūti izprast pareizu uzturu
31.01.2017Saskaņā ar sporta apģērbu zīmola 4F veikto pētījumu precīzi trešdaļa Latvijas iedzīvotāju (33 %) ir diezgan neapmierināta ar savu fizisko formu, savukārt 5,7 % ir pilnīgi neapmierināti.
Uz jautājumu, kāpēc tad viņi regulāri nenodarbojas ar sportu, vairums (40 %) atbildēja, ka viņiem nav laika, 17 % nav atraduši sporta veidu, kas viņiem patīk, bet piektdaļa (19 %) cieš no enerģijas trūkuma.
Uz jautājumu, kāpēc tad viņi regulāri nenodarbojas ar sportu, vairums (40 %) atbildēja, ka viņiem nav laika, 17 % nav atraduši sporta veidu, kas viņiem patīk, bet piektdaļa (19 %) cieš no enerģijas trūkuma.
Cilvēks un viņa izvēles. Kā psihoterapeits var līdzēt?
24.01.2017Mūsu dzīve sastāv no izvēlēm – sākot ar to, ko no rīta vilkt mugurā, ko ēst brokastīs, un beidzot ar pavisam nopietniem lēmumiem, kas var ietekmēt mūsu dzīvi neatgriezeniski. Gan labvēlīgi, gan dažkārt ne tik pozitīvi kā cerēts.
Tāpēc ir labi, ja svarīgos dzīves brīžos cilvēks necenšas tikai pats saviem spēkiem rast atbildes, bet dara to kopā ar profesionālu palīgu.
Tāpēc ir labi, ja svarīgos dzīves brīžos cilvēks necenšas tikai pats saviem spēkiem rast atbildes, bet dara to kopā ar profesionālu palīgu.
Latvijā sākusies gripas epidēmija, Rēzekni tā neskar
18.01.2017Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) valstī izziņojis gripas epidēmijas sākumu.
SPKC šādi rīkojies, jo pagājušajā nedēļā četrās Latvijas pilsētās ambulatorajās iestādēs gripas gadījumos vērsušos pacientu skaits ir pārsniedzis 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju jeb epidēmijas slieksni.
SPKC šādi rīkojies, jo pagājušajā nedēļā četrās Latvijas pilsētās ambulatorajās iestādēs gripas gadījumos vērsušos pacientu skaits ir pārsniedzis 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju jeb epidēmijas slieksni.
Katram savi negulēšanas iemesli
16.01.2017Iespējams, šajā nedēļā, kad pie debesīm spoži spīd pilns mēness, ne viens vien Latvijas iedzīvotājs aizvadījis bezmiega naktis. Tieši mēness fāzes teju katram piektajam Latvijas iedzīvotājam ir viens no galvenajiem bezmiega iemesliem.
Tas atklājies īstenotājā aptaujā par miega kvalitāti.
Tas atklājies īstenotājā aptaujā par miega kvalitāti.
Lai nesaslimtu visbiežāk mazgā rokas un vēdina telpas
12.01.2017Lai izvairītos no saslimšanas ar gripu, Latvijas iedzīvotāji ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem salīdzinoši visbiežāk norādījuši, ka biežāk mazgā rokas un vēdina telpas (37%), ir iegādājušies sezonai atbilstošu apģērbu un apavus (36%), kā arī lieto augu valsts produktus imunitātes stiprināšanai (32%) un lieto vitamīnus un uztura bagātinātājus (31%).
To atklāj pētījumu kompānijas Kantar TNS novembra sākumā veiktais pētījums, Focus.lv informē Kantar TNS.
To atklāj pētījumu kompānijas Kantar TNS novembra sākumā veiktais pētījums, Focus.lv informē Kantar TNS.
4 lietas, kas jāzina par zālēm pret gripas vīrusu
06.01.2017Šoziem, pēc ekspertu prognozēm, gripas epidēmija varētu iestāties ātrāk nekā ierasts.
Tāpēc jau tagad ir jāpievērš liela uzmanība profilaktiskiem higiēnas pasākumiem - bieži jāmazgā rokas, jāvēdina telpas u.tml., bet, ja tomēr no saslimšanas nav izdevies izvairīties, ir svarīgi zināt vairākas vērtīgas lietas par zālēm, kas mazina gripas vīrusa simptomus un veicina atveseļošanās procesu.
Pilnīga atturēšanās no alkohola var kļūt par cēloni priekšlaicīgai nāvei
03.01.2017Pilnīga atturēšanās no alkohola var kļūt par cēloni priekšlaicīgai nāvei. Tā secinājuši amerikāņu zinātnieki, kas veikuši pētījumu vairāk nekā 50 gadu garumā.
Pētījuma ietvaros ASV zinātnieki novēroja veselības stāvokli vairāk nekā diviem tūkstošiem 50 gadus vecu cilvēku. Mediķi rūpīgi izpētīja arī viņsaulē aizgājušo eksperimenta dalībnieku nāves cēloni.
Pētījuma ietvaros ASV zinātnieki novēroja veselības stāvokli vairāk nekā diviem tūkstošiem 50 gadus vecu cilvēku. Mediķi rūpīgi izpētīja arī viņsaulē aizgājušo eksperimenta dalībnieku nāves cēloni.
Ja svētku laikā nepieciešama palīdzība
28.12.2016Tuvojoties Jaungada brīvdienām, Nacionālā veselības dienesta pārstāvji atgādina par medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām iedzīvotājiem.
Medicīniskus padomus vienkāršu saslimšanu gadījumos visu diennakti varēs saņemt, zvanot uz valsts organizēto Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001.*
Medicīniskus padomus vienkāršu saslimšanu gadījumos visu diennakti varēs saņemt, zvanot uz valsts organizēto Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001.*
Kā nepārēsties Ziemassvētkos? 1
20.12.2016Tā jau ir, ka, Ziemassvētkus svinot un jauno gadu gaidot, biežāk ejam cits citu apciemot, piedalāmies dažādos pasākumos, kur parasti neiztiek arī bez brangas svētku maltītes.
Daudzi cilvēki gaida šo pieēšanās periodu kā kaut ko neizbēgamu, vieni pirms svētkiem badojas, citi, tieši otrādi, sāk ēst vairāk un apgalvo, ka tas esot treniņš viņu gremošanas sistēmai.
Daudzi cilvēki gaida šo pieēšanās periodu kā kaut ko neizbēgamu, vieni pirms svētkiem badojas, citi, tieši otrādi, sāk ēst vairāk un apgalvo, ka tas esot treniņš viņu gremošanas sistēmai.
200 cilvēkiem varētu būt pārlietas ar C hepatītu inficētas asinis
15.12.2016Valsts asinsdonoru centrs (VADC) nosūtījis 195 brīdinājuma vēstules, ka viņu pacientiem, iespējams, var būt pārlietas ar C hepatītu potenciāli inficēta donora asinis, ziņo portāls "Lsm.lv".
Atklājoties, ka veca testēšanas iekārta palaidusi garām vāji pozitīvus rezultātus uz vīrushepatītu, VADC pēdējā gada laikā nosūtījis slimnīcām 195 brīdinājuma vēstules, ka viņu pacientiem, iespējams, var būt pārlietas ar C hepatītu potenciāli inficēta donora asinis.
Kā izvairīties no stresa pirmssvētku laikā?
12.12.2016Nenoliedzami, ka pirmssvētku laikā cilvēki izjūt daudz pozitīvu emociju. Vienlaikus šis laiks sev līdzi nes arī stresu, nemieru un raizes.
Nereti stresu izraisa tieši spēcīgā vēlme sagādāt ģimenei "ideālas" svētku brīvdienas, kas nozīmē papildu slogu darba un sociālās dzīves apvienošanai ar iepirkšanos, dekorēšanu, tīrīšanu, dāvanu saiņošanu un cepšanu un vārīšanu.
Nereti stresu izraisa tieši spēcīgā vēlme sagādāt ģimenei "ideālas" svētku brīvdienas, kas nozīmē papildu slogu darba un sociālās dzīves apvienošanai ar iepirkšanos, dekorēšanu, tīrīšanu, dāvanu saiņošanu un cepšanu un vārīšanu.
Rēzeknes iedzīvotāji ar gripu neslimo
08.12.2016Šogad un nākamā gada sākumā gaidāmās gripas epidēmijas apmērus nav iespējams noteikt, taču nav šaubu, ka šī slimība garām Latvijai nepaies, intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja infektologs Uga Dumpis.
Pērn gripa prasīja 59 cilvēku dzīvības.
Pērn gripa prasīja 59 cilvēku dzīvības.
8 skaistuma likumi
05.12.2016Tāpat kā sportā nevienam vairs nav jāstāsta par iesildīšanās un atsildīšanās nepieciešamību, arī skaistumkopšanā ir daži elementāri likumi, kuru ievērošana ikdienā jau ir puse no katras sievietes skaistuma noslēpuma.
Kā cīnīties ar bezmiegu?
30.11.2016Kvalitatīvs miegs ir ļoti būtisks gan cilvēka labsajūtai, gan produktivitātei, gan veselības stāvoklim kopumā.
Ko darīt, ja piemeklējis hronisks bezmiegs, kas neļauj iemigt un liek nomodā pavadīt neskaitāmas nakts stundas?
Par to pastāsta farmaceite Iveta Zicāne.
Ko darīt, ja piemeklējis hronisks bezmiegs, kas neļauj iemigt un liek nomodā pavadīt neskaitāmas nakts stundas?
Par to pastāsta farmaceite Iveta Zicāne.
Mandarīnu laiks: kādi tie un ir un kā ietekmē veselību
23.11.2016Laiks pirms Ziemassvētkiem lielai daļai cilvēku asociējas ne vien ar skuju smaržu un piparkūkām, bet arī ar mandarīniem.
Oranžie augļi ir zināmi ne vien ar patīkamo garšu, bet arī ar izteiksmīgu un viegli atpazīstamu aromātu. Izrādās, ka mandarīni uz veikalu plauktiem atceļo ne vien no Eiropas, bet arī Āzijas un Āfrikas.
Oranžie augļi ir zināmi ne vien ar patīkamo garšu, bet arī ar izteiksmīgu un viegli atpazīstamu aromātu. Izrādās, ka mandarīni uz veikalu plauktiem atceļo ne vien no Eiropas, bet arī Āzijas un Āfrikas.
6 jautājumi farmaceitam, ja gadījies saaukstēties
17.11.2016Līdz ar auksto un ziemīgo laiku, klāt ir arī saaukstēšanās sezona, kad palielinās augšējo elpceļu iekaisumi.
Tad talkā tiek likti dažnedažādi medikamenti iesnu, sāpoša kakla un klepus mazināšanai, kuri palīdz gādāt par labāku pašsajūtu un saīsināt slimošanas laiku.
Tad talkā tiek likti dažnedažādi medikamenti iesnu, sāpoša kakla un klepus mazināšanai, kuri palīdz gādāt par labāku pašsajūtu un saīsināt slimošanas laiku.
14.novembris - Diabēta diena 1
14.11.2016Šodien visā pasaulē atzīmē Diabēta dienu, pievēršot pastiprinātu uzmanību redzes problēmām, kas saistītas ar šo diagnozi, informē Divi gani – sabiedriskās attiecības pārstāve Sigita Āboltiņa.
Jā, paaugstināts cukura līmenis asinīs pavisam tieši ietekmē arī asinsvadu veselību, tostarp smalkos kapilārus acs tīklenē.
Jā, paaugstināts cukura līmenis asinīs pavisam tieši ietekmē arī asinsvadu veselību, tostarp smalkos kapilārus acs tīklenē.
Iedzīvotājus aicina novembrī ievērot vegānisko dzīvesveidu 1
28.10.2016Biedrība “Dzīvnieku brīvība” novembrī organizē vegānisko izaicinājumu, tā rūpējoties par dzīvnieku un vides aizsardzību.
Novembris ir zināms arī kā Pasaules vegānisma mēnesis, ko katru gadu atzīmē visā pasaulē, popularizējot dzīvniekiem, videi un veselībai draudzīgu dzīvesveidu.
Novembris ir zināms arī kā Pasaules vegānisma mēnesis, ko katru gadu atzīmē visā pasaulē, popularizējot dzīvniekiem, videi un veselībai draudzīgu dzīvesveidu.
Ko Tu vēl nezināji par taukiem
09.11.2016Kad dzirdam vārdu «tauki», vairumam tie asociējas ar kaut ko sliktu, kas ir jāierobežo vai jāizvairās, cik vien iespējams.
Patiesība ir kaut kur pa vidu – tauki ir jāiekļauj uzturā, tomēr ir nepieciešams kontrolēt un ierobežot to patēriņu.
Patiesība ir kaut kur pa vidu – tauki ir jāiekļauj uzturā, tomēr ir nepieciešams kontrolēt un ierobežot to patēriņu.
Jānomaina desmaize uz augļiem un dārzeņiem
08.11.2016Infarkts, insults, sirds mazspēja - tās ir tikai dažas no sirds un asinsvadu slimībām, kuras tiek ne tikai pārmantotas, bet arī iegūtas dzīves laikā.
Diemžēl pat lielai daļai veselīgu divdesmitgadnieku piemīt vismaz viens sirds slimību riska faktors, piemēram, paaugstināts asinsspiediens, stress, neveselīgs uzturs, smēķēšana, u.c.
Diemžēl pat lielai daļai veselīgu divdesmitgadnieku piemīt vismaz viens sirds slimību riska faktors, piemēram, paaugstināts asinsspiediens, stress, neveselīgs uzturs, smēķēšana, u.c.
Smiltsērkšķis - vitamīnu bumba
01.11.2016 "Smiltsērkšķi varētu saukt par vitamīnu bumbu vai arī par superproduktu, jo tas satur vairāk nekā 180 bioloģiski aktīvas vielas," saka uztura speciāliste Līga Balode.
Oranžo ogu krūmus plaši kultivē dārzos kā vitamīniem bagātu augu.
Oranžo ogu krūmus plaši kultivē dārzos kā vitamīniem bagātu augu.
E-receptes jau no pirmā decembra
27.10.2016Pamatīgi apdraudēta e-veselības sistēmas ieviešana no 1.decembra, jo Latvijas Ģimenes ārsti atteikušies parakstīt līgumus ar valsti, kamēr netiks sakārtoti jautājumi par darbības ātrumu un pacientu datu drošību.
Nacionālā veselības dienesta (NVD) vadība ļauj turpināt izrakstīt papīra receptes, bet paliek pie tā, ka termiņš vairs nav maināms, jo gan Valsts ieņēmumu dienests, gan Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra gaida brīdi, kad darba nespējas lapas būs pieejamas tikai elektroniski.
Nacionālā veselības dienesta (NVD) vadība ļauj turpināt izrakstīt papīra receptes, bet paliek pie tā, ka termiņš vairs nav maināms, jo gan Valsts ieņēmumu dienests, gan Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra gaida brīdi, kad darba nespējas lapas būs pieejamas tikai elektroniski.
Eļļas skaistumam un veselībai
19.10.2016Augu eļļās slēpjas lielas dabas bagātības. Visvērtīgākās ir dažādu sēklu un riekstu eļļas.
Lai gan teju visas augu eļļas var lietot gan uzturā, gan ārīgi, katrai ir savi knifi un vislabākie pielietošanas varianti. Lūk, 8 labākās augu eļļas tavai veselībai un skaistumam – iekšķīgi un ārīgi lietojamas.
Lai gan teju visas augu eļļas var lietot gan uzturā, gan ārīgi, katrai ir savi knifi un vislabākie pielietošanas varianti. Lūk, 8 labākās augu eļļas tavai veselībai un skaistumam – iekšķīgi un ārīgi lietojamas.
Aicina pieteikties bezmaksas konsultācijām par miega traucējumiem
11.10.2016Ikviens, kurš cieš no miega traucējumiem, tiek aicināts apmeklēt privāti praktizējošo psihiatru un neirologu bezmaksas konsultācijas.
Tās norisināsies Rēzeknē līdz pat novembrim.
Tās norisināsies Rēzeknē līdz pat novembrim.
Bērnam par daudz stresa: kā rīkoties
06.10.2016Nemanot pagājusi vasara un sācies skolas laiks. Beigušās brīvdienas laukos, iestājies rudens ar drēgnāku laiku, ātrāk satumst, kā arī bērni uzsāka gaitas bērnudārzā vai skolā.
Tas bieži mēdz radīt nepatīkamu satraukumu vai pat stresu.
Tas bieži mēdz radīt nepatīkamu satraukumu vai pat stresu.
Izmeklējumus ar aizdomām par vēzi gadā varētu veikt 16 000 cilvēku1
03.10.2016Veselības ministrija (VM) paredz, ka, pateicoties uzlabotajai sistēmai, aizdomu gadījumos par onkoloģisku saslimšanu izmeklējumus gada laikā varētu veikt aptuveni 16 000 cilvēku, 30.septembra preses konferencē sacīja veselības ministre Anda Čakša.
Jaunā kārtība, kas stājas spēkā 1.oktobrī paredz, ka tad, ja ģimenes ārstam radīsies aizdomas par onkoloģisku saslimšanu, ārsts pacientam izsniegs nosūtījumu noteiktu valsts apmaksātu izmeklējumu veikšanai.
Jaunā kārtība, kas stājas spēkā 1.oktobrī paredz, ka tad, ja ģimenes ārstam radīsies aizdomas par onkoloģisku saslimšanu, ārsts pacientam izsniegs nosūtījumu noteiktu valsts apmaksātu izmeklējumu veikšanai.
Sirds veselības dienā īpaši jāpiedomā par dzīvesveidu
29.09.201629.septembrī atzīmē Pasaules Sirds dienu. Saistībā ar to kardiologi atgādina sirds veselības skaitļus, kas jāzina ikvienam. Sirds un asinsvadu slimības ļoti bieži kļūst par Latvijas cilvēku nāves iemeslu.
Mediķi atgādina, ka sirds un asinsvadu slimības bieži vien veidojas pakāpeniski – vairāku gadu laikā. Pateicoties mūsdienu medicīnas un tehnoloģiju attīstībai, daudzas slimības ir iespējams laikus diagnosticēt un sekmīgi ārstēt, uzlabojot cilvēka dzīves kvalitāti.
Mediķi atgādina, ka sirds un asinsvadu slimības bieži vien veidojas pakāpeniski – vairāku gadu laikā. Pateicoties mūsdienu medicīnas un tehnoloģiju attīstībai, daudzas slimības ir iespējams laikus diagnosticēt un sekmīgi ārstēt, uzlabojot cilvēka dzīves kvalitāti.
Iespēja noskaidrot holesterīna līmenī
22.09.2016Atzīmējot Ģimenes hiperholesterinēmijas dienu, 24.septembrī, pacientu biedrība “ParSirdi.lv” sadarbībā ar “Euroaptieka” aicina iedzīvotājus uz bezmaksas holesterīna mērījumiem un konsultācijām, kas norisināsies aptiekā Rēzeknē.
Ģimenes hiperholesterinēmijas dienā kardiologi vērš uzmanību uz izplatītāko ģenētisko slimību pieaugušajiem.
Seši ieteikumi, kā dabīgā ceļā samazināt asinsspiedienu
19.09.2016Augsts asinsspiediens ir bīstams, jo palielina infarkta un insulta risku. Lai to pazeminātu, bieži vien nepieciešams lietot medikamentus, taču vēl svarīgāk ir ieviest izmaiņas dzīvesveidā, kas visbiežāk arī ir paaugstināta asinsspiediena cēlonis.
Normāls asinsspiediens ir 120/80 mm/Hg. Par paaugstinātu uzskata asinsspiedienu, sākot no 140/90 mm/Hg un virs, bet par pazeminātu – 100/50 mm/Hg un zemāku.
Normāls asinsspiediens ir 120/80 mm/Hg. Par paaugstinātu uzskata asinsspiedienu, sākot no 140/90 mm/Hg un virs, bet par pazeminātu – 100/50 mm/Hg un zemāku.
Tie pamatīgi kaitē tavai veselībai!
15.09.2016Baltie rīsi ir viens no visvairāk izmantotajiem ēdieniem pasaulē. Tas var augt daudzās valstīs un klimatos, tam faktiski nav derīguma termiņa un to var viegli pagatavot.
Vienam tie asociējas ar Spāniju un paelju, bet citam - ar Japānu, kur pie katras maltītes pasniedz rīsu porciju.
Vienam tie asociējas ar Spāniju un paelju, bet citam - ar Japānu, kur pie katras maltītes pasniedz rīsu porciju.
Atpūta veiksmīgam darba veikumam
08.09.2016Pēdējos gados ir ļoti populāri pētījumi par relaksācijas ietekmi uz mūsu organismu. Rezultāti rāda, ka relaksācija ir noderīga ikvienam, kas rūpējas par savu fizisko un psiholoģisko veselību.
Regulāra atpūta mazina stresu, stabilizē elpošanu un sirdsdarbību, uzlabo garastāvokli, uzmanības noturību un koncentrēšanās spējas u.c..
Regulāra atpūta mazina stresu, stabilizē elpošanu un sirdsdarbību, uzlabo garastāvokli, uzmanības noturību un koncentrēšanās spējas u.c..
5 darbības, kuras palīdzēs atbrīvoties no stresa
06.09.2016Daudzi no mums cenšas noturēt līdzsvaru starp ilgām darba stundām, veselīgām attiecībām un ģimenes nastu. Tiesa, tas nav nekāds vieglais darbs un katru rītu, noskanot modinātājam, mēs jau apjaušam, ar ko mums nāksies saskarties šodien.
Stress, nogurums un pārāk ātri pagājis laiks.
Stress, nogurums un pārāk ātri pagājis laiks.
Mīti un patiesība par zobārstniecību grūtniecības laikā
31.08.2016Kad sieviete gaisa bērniņu, viņas organismā norisinās dažādas hormonālas, fizioloģiskas un arī anatomiskas pārmaiņas.
Grūtniecības laikā jāveic virkne pārbaužu, tai skaitā arī jāpievērš uzmanība grūtnieces mutes dobuma un zobu veselībai.
Grūtniecības laikā jāveic virkne pārbaužu, tai skaitā arī jāpievērš uzmanība grūtnieces mutes dobuma un zobu veselībai.
Cik jāsver skolēna mugursomai, lai tā nenodarītu kaitējumu?
24.08.2016Uzsākot skolas gaitas bērniem rodas vajadzība pārnēsāt smagumus – skolas somas.
Bieži vien skolnieki sūdzas par savas mugursomas svaru vai diskomfortu, kas saistīts ar tās nešanu ikdienā, pētījumi liecina, ka nereti līdz pat 30% no skolnieku mugursomu svara veido ar mācībām nesaistīti priekšmeti.
Bieži vien skolnieki sūdzas par savas mugursomas svaru vai diskomfortu, kas saistīts ar tās nešanu ikdienā, pētījumi liecina, ka nereti līdz pat 30% no skolnieku mugursomu svara veido ar mācībām nesaistīti priekšmeti.
Alerģija: Kā tā veidojas un kā ietekmē cilvēka dzīvi?
22.08.2016Todien ārā bija tik drausmīgs slapjdraņķis, ka birojā vienbalsīgi tika nolemts - jāpasūta pusdienām picas, lai nav jāskrien lietū un vējā uz tuvējo ēstuvi.
Gardās ripas ar salami, vistu, ananasiem un arī garnelēm atveda gluži karstas. Sanesām tās konferenču telpā un sākām dalīt šķēles.
Gardās ripas ar salami, vistu, ananasiem un arī garnelēm atveda gluži karstas. Sanesām tās konferenču telpā un sākām dalīt šķēles.
Olbaltumvielu trūkums nopietni ietekmē labsajūtu
19.08.2016Proteīns, tā ir vissvērtīgākā lieta, kas dod mūsu ķermenim enerģiju: palīdz atjaunoties pēc intensīvām fiziskām slodzēm, uztur dzīvībai svarīgās funkcijas, nodrošina sāta sajūtu un apmierinātību pēc ēšanas.
Taču tiem cilvēkiem, kas nonāk pie jogiska dzīvesveida, ļoti bieži ar to sanāk nopietnas problēmas.
Taču tiem cilvēkiem, kas nonāk pie jogiska dzīvesveida, ļoti bieži ar to sanāk nopietnas problēmas.
Padoms: Kā remdēt biežāk sastopamos gremošanas traucējumus
17.08.2016Teju katrs savas dzīves laikā vismaz reizi ir saskāries ar mazāk vai vairāk nopietnām gremošanas problēmām.
Diemžēl to radītais diskomforts nopietni ietekmē cilvēku labsajūtu. Tāpēc būtiski savu mājas aptieciņu papildināt ar dažiem ārstniecības līdzekļiem, kuri palīdzēs ātri tikt galā ar gremošanas problēmu radītajiem simptomiem.
Diemžēl to radītais diskomforts nopietni ietekmē cilvēku labsajūtu. Tāpēc būtiski savu mājas aptieciņu papildināt ar dažiem ārstniecības līdzekļiem, kuri palīdzēs ātri tikt galā ar gremošanas problēmu radītajiem simptomiem.
Bezmaksas veselības pārbaudes
15.08.2016Bieži onkoloģiskās saslimšanas atklāj novēloti. Iemesli tam var būt dažādi, tai skaitā finansiālais aspekts.
Tātad, kādas īsti regulāras bezmaksas profilaktiskās pārbaudes pienākas pieaugušajiem?
Tātad, kādas īsti regulāras bezmaksas profilaktiskās pārbaudes pienākas pieaugušajiem?
Veselīgs dzīvesveids: zinām, bet nedarām
12.08.2016Veselīga dzīvesveida ieteikumi pārsvarā visiem ir zināmi, gadu gaitā mainās vien atsevišķas nianses, kas balstītas uz jaunatklātiem faktiem.
Visvairāk pavērsienu notiek uztura jomā, un arī tie reti ir radikāli, bet pamati paliek nesatricināmi: vingro, ievēro racionālu darba un atpūtas režīmu, normāli izgulies, uzturies svaigā gaisā, ģērbies piemēroti laika apstākļiem, nestreso..
Visvairāk pavērsienu notiek uztura jomā, un arī tie reti ir radikāli, bet pamati paliek nesatricināmi: vingro, ievēro racionālu darba un atpūtas režīmu, normāli izgulies, uzturies svaigā gaisā, ģērbies piemēroti laika apstākļiem, nestreso..
D vitamīns – draugs kauliem un imunitātei
09.08.2016Lai gan vasara ir laiks, kad prāts spītīgi atsakās domāt par nepieciešamību papildus uzņemt D vitamīnu, tomēr mūsu platuma grādos pat īpaši svelmainās dienās cilvēka organisms nespēj to paņemt no saulītes pietiekamā daudzumā.
Īpaši bērni, kuri vēl nav sasnieguši gada vecumu.
Īpaši bērni, kuri vēl nav sasnieguši gada vecumu.
Kas jāzina par bērna redzi bērnudārza un sākumskolas vecumā?
05.08.2016Šobrīd Latvijā ir noteikts, ka līdz skolas gaitu uzsākšanai, bērnu redze pie redzes speciālista ir jāpārbauda trīs reizes - viena un trīs gadu vecumā, kā arī īsi pirms bērna pirmā mācību gada skolā.
Nereti vecāki neizprot, kādēļ mana bērna redze ir jāpārbauda tik bieži, taču šajās acu pārbaudēs tiek noteikts, vai bērniņa acis redz un attīstās vienādi, vai nav izmaiņu acu kustību muskuļu darbībā, kā arī vai nav kāda no acu slimībām.
Nereti vecāki neizprot, kādēļ mana bērna redze ir jāpārbauda tik bieži, taču šajās acu pārbaudēs tiek noteikts, vai bērniņa acis redz un attīstās vienādi, vai nav izmaiņu acu kustību muskuļu darbībā, kā arī vai nav kāda no acu slimībām.
Špagats jebkurā vecumā uzlabo veselību
03.08.2016Vieni saka, ka pēc 30 gadiem špagatu izpildīt nav iespējams.
Otrie apgalvo, ka šī efektīgā poza ir absolūti bezjēdzīga veselībai, taču valda arī uzskats, ka špagatu var apgūt jebkurš, vajag tikai ievērot pareizu secību un darbību regularitāti.
Otrie apgalvo, ka šī efektīgā poza ir absolūti bezjēdzīga veselībai, taču valda arī uzskats, ka špagatu var apgūt jebkurš, vajag tikai ievērot pareizu secību un darbību regularitāti.
Izārstēto C hepatīta pacientu skaits divkāršojies
29.07.2016Terapija ir ļoti efektīva, ārstēšanās posms īss – trīs mēneši iepriekšējo 12 vietā un tas vieš cerību, ka pēc 10 gadiem vai pat ātrāk C hepatīts vairs nebūs problēma mūsu valstī,” C hepatīta pacientu apvienības organizētajā diskusijā sacīja Latvijas Infektoloģijas centra virsārste Velga Ķūse.
Šogad ārstēšanos ar valsts kompensētajiem jaunās terapijas medikamentiem uzsākuši 738 C hepatīta pacienti.
Šogad ārstēšanos ar valsts kompensētajiem jaunās terapijas medikamentiem uzsākuši 738 C hepatīta pacienti.
Ieteikumi cīņai ar karstumu
28.07.2016Karstais laiks vairumam cilvēku rada lielāku vai mazāku diskomfortu, taču īpaši grūti to panes gados vecāki cilvēki.
Karstums rada spiedienu uz visu organismu, jo īpaši sirdi, kas savukārt rada nopietnus draudus veselībai.
Karstums rada spiedienu uz visu organismu, jo īpaši sirdi, kas savukārt rada nopietnus draudus veselībai.
Iesaka skrējēja: kas jāņem vērā, skrienot vasarā?
28.07.2016Skriešana ir viena no populārākajām aktīva dzīvesveida sastāvdaļām, katru gadu Latvijā arvien vairāk iedzīvotāju sāk nodarboties ar skriešanu.
Dažādos skriešanas pasākumos pulcējas tūkstošiem skrējēju no visas Latvijas, piedaloties garākās un īsākās distancēs.
Dažādos skriešanas pasākumos pulcējas tūkstošiem skrējēju no visas Latvijas, piedaloties garākās un īsākās distancēs.
Vasaras iecienītākā garduma definējums
26.07.2016Kas gan var būt labāks par saldējumu vasaras laikā? Gan lieliem, gan maziem tas ir iecienītākais vasaras našķis.
ES produkts ar nosaukumu „saldējums” vispārīgā nozīmē nav definēts kā piena produkts.
ES produkts ar nosaukumu „saldējums” vispārīgā nozīmē nav definēts kā piena produkts.
Pesticīdi uzglabājas mizā
22.07.2016Atīrīt augļus un dārzeņus no pesticīdus nevar, vienkārši nomazgājot ar ūdeni.
Mēs visi zinām, ka gan dārzeņu un augļu audzēšanas laikā, gan pēc ražas novākšanas, gan pirms produkta transportēšanas tiek izmantoti pesticīdi.
Esi vesels kopā ar kafiju
20.07.2016Kafijas galvenā sastāvdaļa ir kofeīns, kas atbrīvojas tikai grauzdēšanas procesā un veicina kafijas īpašā aromāta veidošanu.
Kofeīns nelielās devās labvēlīgi iedarbojas uz centrālo nervu sistēmu, rada enerģiju, stimulē smadzeņu darbību, labvēlīgi iedarbojas uz organismu kopumā, cilvēks droši var atļauties dzert 2 – 3 tasītes kafijas dienā.
Kofeīns nelielās devās labvēlīgi iedarbojas uz centrālo nervu sistēmu, rada enerģiju, stimulē smadzeņu darbību, labvēlīgi iedarbojas uz organismu kopumā, cilvēks droši var atļauties dzert 2 – 3 tasītes kafijas dienā.
Ieteikumi, rūpējoties par skaistām kājām
19.07.2016Vasarā sieviešu kājas ir uzmanības centrā, taču tieši šobrīd saglabāt tās skaistas ir īpaši grūti.
Tiešā saules gaisma un raupjas smiltis pēdas padara sausas un cietas, bet ar jaunām siksiņkurpēm nemitīgi tiek uzberztas tulznas.
Tiešā saules gaisma un raupjas smiltis pēdas padara sausas un cietas, bet ar jaunām siksiņkurpēm nemitīgi tiek uzberztas tulznas.
Granātābolu sula veselībai1
15.07.2016Svaigi spiesta granātābolu sula ir viens no vērtīgākajiem produktiem, tā ir daudz reižu efektīvāka nekā citu augļu sulas, ja raugās no dziedināšanas īpašībām, kas piemīt šai sarkanīgajai dzirai.
Vairs jau nav ilgi jāgaida uz jaunās sezonas ražu, tādēļ piedāvājam jau laikus uzzināt, pret kādām kaitēm granātābolu sula var palīdzēt.
Vairs jau nav ilgi jāgaida uz jaunās sezonas ražu, tādēļ piedāvājam jau laikus uzzināt, pret kādām kaitēm granātābolu sula var palīdzēt.
Ko ēst, lai saglabātu skaistumu?
11.07.2016Vasaras siltajā laikā un pludmales sezonā nepieciešams pievērst lielāku uzmanību ādas un matu stāvoklim, figūrai un vispārējam koptēlam.
Baudot vasaru, nevajadzētu aizmirst par rūpēm, kas nepieciešamas ķermenim un tā skaistuma saglabāšanai.
Baudot vasaru, nevajadzētu aizmirst par rūpēm, kas nepieciešamas ķermenim un tā skaistuma saglabāšanai.
Rēzeknē atklāj rekonstruēto aptieku
07.07.2016Turpinot īstenot koncepciju par labas un profesionālas farmaceitiskās aprūpes ieviešanu visās "Euroaptiekās", pēc rekonstrukcijas Rēzeknē 6.jūlijā tika atklāta "Euroaptieka".
Aptieka atrodas Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 141a.
Aptieka atrodas Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 141a.
Kā atšķirt fizisko un emocionālo nogurumu? Pazīmes, simptomi un padomi, kā rīkoties
06.07.2016Fizisks nogurums parasti vērojams vakarā, pēc garas darba dienas vai kādas citas nodarbes, savukārt emocionālais par sevi atgādina no rīta.
Ilgstoša spriedze neļauj atpūsties un no rīta cilvēks jutīsies sliktāk, bet vakarpusē spēs atgūt tonusu un sāks darboties aktīvāk, par pazīmēm, kas ļauj atpazīt emocionālo un fizisko nogurumu.
Mazs un jau konservatīvs jeb Kā mazs bērns izvēlas sev ēdienu
04.07.2016Ievērojot, ka mazs bērns konsekventi atsakās no jaunu produktu izmēģināšanas ēdienkartē, vecāki bieži satraucas un savā izmisumā pat mēdz izmantot ēdiena “iemānīšanas” taktiku. Tomēr jāatceras, ka vecāku uzdevums nav savam bērnam likt jauno ēdienu ēst par katru cenu.
Jāiemāca to tikai pagaršot, iesaka Inita Kaže, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas bērnu gastroenteroloģe un kampaņas par mazu bērnu pareizu uzturu “Mazais nav lielais” eksperte.
Jāiemāca to tikai pagaršot, iesaka Inita Kaže, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas bērnu gastroenteroloģe un kampaņas par mazu bērnu pareizu uzturu “Mazais nav lielais” eksperte.
Lieto pareizi saules aizsargkrēmu!
01.07.2016Iestājoties karstajam un saulainajam laikam, pieaug arī pieprasījums pēc saules aizsarglīdzekļiem.
Lai arī lielākajai daļai zināms, ka aizsardzība no saules vajadzīga, gozējoties tiešos saules staros, svarīgi atcerēties, ka tie noder dažādos laikapstākļos.
Lai arī lielākajai daļai zināms, ka aizsardzība no saules vajadzīga, gozējoties tiešos saules staros, svarīgi atcerēties, ka tie noder dažādos laikapstākļos.
Papildināts kompensējamo zāļu skaits
01.07.2016No šodienas vairākiem valsts kompensējamo zāļu sarakstā iekļautajiem medikamentiem ir samazināta cena no 2% līdz 38%, kas ļaus zāles saņemt lielākam skaitam pacientu, informē Nacionālā veselības dienesta (NVD) pārstāve Evija Štālberga.
Valsts kompensējamo zāļu saraksts ir papildināts ar 24 medikamentiem un 12 medicīniskajām ierīcēm. Tas palielina izvēles iespējas ārstiem un pacientiem, nozīmējot zāļu terapiju.
Valsts kompensējamo zāļu saraksts ir papildināts ar 24 medikamentiem un 12 medicīniskajām ierīcēm. Tas palielina izvēles iespējas ārstiem un pacientiem, nozīmējot zāļu terapiju.
Jāņu brīvdienās ultravioletais starojums sasniegs gada augstāko līmeni
21.06.2016Saules ultravioletais starojums pēdējās dienās bijis liels un Jāņu brīvdienās kļūs vēl lielāks, tas var sasniegt augstāko līmeni novērojumu vēsturē, liecina ASV Nacionālās okeānu un atmosfēras pārvaldes un Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.
Pirmdien, 20.jūnijā, ultravioletās radiācijas indekss Rucavā pakāpās līdz 7,3 punktiem, kas ir pagaidām augstākā šogad reģistrētā atzīme; tikpat liels starojums bija šā gada 26.maijā.
Pirmdien, 20.jūnijā, ultravioletās radiācijas indekss Rucavā pakāpās līdz 7,3 punktiem, kas ir pagaidām augstākā šogad reģistrētā atzīme; tikpat liels starojums bija šā gada 26.maijā.
56% Latvijas iedzīvotāju savu dzīvesveidu vērtē kā kopumā veselīgu
20.06.2016Šobrīd 56% Latvijas iedzīvotāju savu dzīvesveidu vērtē kā kopumā veselīgu, savukārt 38% iedzīvotāju uzskata, ka viņu dzīvesveids kopumā ir neveselīgs (to skaitā 34% - drīzāk neveselīgs, bet 4% - ļoti neveselīgs), liecina "Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss", informē "Communications & Strategies" projektu vadītāja Nadīna Erdmane.
Iesaka speciāliste: Vingrinājumi, kas palīdzēs nogurušām acīm un uzlabos redzi
14.06.2016Mūsdienās tik ierastā ilgstošā slodze acīm, saspringums, veicina acu nogurumu un redzes izmaiņas.
Lūk, seni, pārbaudīti acu vingrinājumi, kuri palīdz nogurušām acīm un kurus izmanto arī redzes uzlabošanā, iesaka Norbekova atveseļošanās kursu vadītāja Svetlana Sapožņikova.
Lūk, seni, pārbaudīti acu vingrinājumi, kuri palīdz nogurušām acīm un kurus izmanto arī redzes uzlabošanā, iesaka Norbekova atveseļošanās kursu vadītāja Svetlana Sapožņikova.
Kādā plastmasas tarā iepakotu ūdeni un pārtiku pirkt ir droši
09.06.2016Vai pērkot ūdeni plastmasas pudelē jūs pievēršat uzmanību tam, no kādas plastmasas šī tara ir izgatavota? Uz katras etiķetes tas ir norādīts, un šī infornācija nudien ir svarīga.
Uzzini, kāpēc!
Uzzini, kāpēc!
Izrādās, ka uzresnēšana ne tuvu nav vienīgais ļaunums, ko tev nodara cukurs
08.06.2016Cukurs ir legāla narkotika pat vairāk nekā tev liekas. Tas rada atkarību un ietekmē smadzeņu darbību, un laika gaitā, ja to lieto par daudz, tas ietekmē tavu veselību, radot slimības kā sirds saslimšanas, diabēts, augsts holesterīns un liekais svars.
"Tehniski cukurs ir salda, kristāliska viela no dažādiem augiem," spriež doktors Frenks Lipmans, bestsellera The New Health Rules autors. "Tomēr es uzskatu, ka cukurs ir pats nelabais."
"Tehniski cukurs ir salda, kristāliska viela no dažādiem augiem," spriež doktors Frenks Lipmans, bestsellera The New Health Rules autors. "Tomēr es uzskatu, ka cukurs ir pats nelabais."
Latvija ir uz pareizā ceļa C hepatīta apkarošanā
06.06.2016Nesen Rīgā pulcējās Baltijā vadošie infektologi un hepatologi, lai diskutētu par C hepatīta pacientu skaita pieaugumu savā valstī, terapijas pieejamību šīs slimības ārstēšanai, kā arī dalītos ar savu pieredzi par jaunās paaudzes zāļu efektivitāti.
C hepatīts tiek dēvēts arī par slēpto epidēmiju, jo tā ārstēšanai tiek pievērsta daudz mazāka sabiedrības uzmanība un piešķirts niecīgāks finansējums nekā citām potenciāli nāvējošām vīrusu infekcijām, piemēram, HIV. Arī Latvijā joprojām ir daudz neatklātu pacientu, cilvēki inficējas no jauna un tikai neliela pacientu daļa saņem nepieciešamo ārstēšanu.
C hepatīts tiek dēvēts arī par slēpto epidēmiju, jo tā ārstēšanai tiek pievērsta daudz mazāka sabiedrības uzmanība un piešķirts niecīgāks finansējums nekā citām potenciāli nāvējošām vīrusu infekcijām, piemēram, HIV. Arī Latvijā joprojām ir daudz neatklātu pacientu, cilvēki inficējas no jauna un tikai neliela pacientu daļa saņem nepieciešamo ārstēšanu.
Pareizi izvēlēti ēdienreižu laiki var atrisināt lielu daļu veselības problēmu
01.06.2016Pareizi izvēlēti ēdienreižu laiki ir neatņemama veselīga dzīvesveida sastāvdaļa un var atrisināt mūsdienu sabiedrībā izplatītas veselības problēmas, uzsver Lido uztura speciāliste Alise Kindzule, informē SIA "Nords Porter Novelli" vecākā projektu vadītāja Linda Pastare.
"Cilvēkiem ne vienmēr ir viegli orientēties ikdienā ieteicamo pārtikas produktu sarakstā, bet par veselīga uztura pamatprincipiem ir pieejama plaša informācija. Mazāk zināms fakts, ka tikpat liela nozīme kā sabalansētam uzturam ir arī pareizi izvēlētiem ēdienreižu laikiem un intervāliem starp ēdienreizēm," stāsta uztura speciāliste.
"Cilvēkiem ne vienmēr ir viegli orientēties ikdienā ieteicamo pārtikas produktu sarakstā, bet par veselīga uztura pamatprincipiem ir pieejama plaša informācija. Mazāk zināms fakts, ka tikpat liela nozīme kā sabalansētam uzturam ir arī pareizi izvēlētiem ēdienreižu laikiem un intervāliem starp ēdienreizēm," stāsta uztura speciāliste.
Pārbaudi savas krūtis pati!
27.05.2016Krūtis regulāri mainās līdz ar norisēm sievietes organismā, tāpēc tās ir jāpārbauda regulāri. Lai būtu droša, ka esi vesela!
Iepazīsti katru bedrīti, izcilnīti
Bez mamogrāfijas vai ultrasonogrāfijas katrai sievietei arī pašai regulāri jāizmeklē savas krūtis jeb jāveic pašpārbaude. Kāpēc? Jo hormonu svārstības, stress un virkne citi apstākļi ietekmē krūšu veselību.
Iepazīsti katru bedrīti, izcilnīti
Bez mamogrāfijas vai ultrasonogrāfijas katrai sievietei arī pašai regulāri jāizmeklē savas krūtis jeb jāveic pašpārbaude. Kāpēc? Jo hormonu svārstības, stress un virkne citi apstākļi ietekmē krūšu veselību.
Kā pareizi kopt savu seju vasarā?
26.05.2016Sejas kopšanai ikviena dāma pievērš īpašu uzmanību, jo seja ir ne tikai dvēseles spogulis, bet, kā teicis rakstnieks Oskars Vailds: „Sievietes seja ir viņas mūža mākslas darbs”.
Mainoties gadalaikiem, ir būtiski mainīt arī ikdienišķos sejas kopšanas ieradumus, pielāgojot to dabas ritmam, informē BRAUN komunikācijas konsultante Ieva Sala.
Mainoties gadalaikiem, ir būtiski mainīt arī ikdienišķos sejas kopšanas ieradumus, pielāgojot to dabas ritmam, informē BRAUN komunikācijas konsultante Ieva Sala.
Smūtijs, kas palīdz dedzināt taukus - piecas receptes
26.05.2016Smūtiji gan brokastīs, gan našķa vietā ir kļuvuši par neatņemamu ikdienas paradumu daudziem no mums. Bet ja kāds vēl nav pagaršojis, ir pēdējais brīdis pamēģināt.
Smūtiji pagatavojami neskaitāmos variantos, taču šoreiz piedāvājam receptes pieciem kokteiļiem, kas būs lieliski palīgi cīņā ar lieko svaru.
Smūtiji pagatavojami neskaitāmos variantos, taču šoreiz piedāvājam receptes pieciem kokteiļiem, kas būs lieliski palīgi cīņā ar lieko svaru.
Brokastu trūkumam var būt negatīvas sekas
26.05.2016Brokastis varētu salīdzināt ar degvielu - izlaist brokastis ir tas pats, kas braukt ar mašīnu bez degvielas - tālu tikt nebūs iespējams. Bieži nespējam izskaidrot, kāpēc piedzīvojam grūtības koncentrēties un motivācijas trūkumu, kas neļauj sasniegt izvirzītos mērķus.
Uztura speciāliste Alise Kindzule stāsta, ka mūsu pašsajūtu un uzvedību būtiski ietekmē brokastis vai to trūkums.
Uztura speciāliste Alise Kindzule stāsta, ka mūsu pašsajūtu un uzvedību būtiski ietekmē brokastis vai to trūkums.
Kā izvēlēties pareiza izmēra krūšturi?
02.05.2016Labs krūšturis ir tāds, ko ikdienā nejūt. Tas ir galvenais nosacījums, kas jāņem vērā, izvēloties krūšturi.
Tīmekļa vietnēs atrodama informācija par to, ka arī krūštura valkāšana var veicināt krūts vēža attīstību. Onkologi teic – tās ir blēņas, taču uzsver, ka pareiza izmēra un ērts krūšturis gan ir svarīgs priekšnosacījums, lai sievietes krūtis kā orgāns justos labi un netiktu traucēta limfas attece un asinsrite. Ja krūtis būs iespiestas, tās var sākt sāpēt vai arī sāpes var parādīties padusē.
Tīmekļa vietnēs atrodama informācija par to, ka arī krūštura valkāšana var veicināt krūts vēža attīstību. Onkologi teic – tās ir blēņas, taču uzsver, ka pareiza izmēra un ērts krūšturis gan ir svarīgs priekšnosacījums, lai sievietes krūtis kā orgāns justos labi un netiktu traucēta limfas attece un asinsrite. Ja krūtis būs iespiestas, tās var sākt sāpēt vai arī sāpes var parādīties padusē.
Noderīgi: Mobilās lietotnes, kas palīdz veselības jomā
02.05.2016Mūsdienās mēs neskaitāmas stundas pavadām pie viedtālruņu displejiem, spēlējot dažādas spēles un vērojot video, kas ilgtermiņā var radīt negatīvu ietekmi uz veselību. Tomēr gudrais telefons var kļūt arī par labu medicīnisko aksesuāru ar mobilo lietotņu komplektu.
Tirgū ir pieejamas dažādas bezmaksas un "premium" klases lietotnes, no kurām daļa ļauj labāk orientēties medikamentos, bet citas - diagnosticēt saslimšanu pēc simptomiem un būt gatavam sniegt neatliekamo medicīnisko palīdzību.
Tirgū ir pieejamas dažādas bezmaksas un "premium" klases lietotnes, no kurām daļa ļauj labāk orientēties medikamentos, bet citas - diagnosticēt saslimšanu pēc simptomiem un būt gatavam sniegt neatliekamo medicīnisko palīdzību.
Neērtas kurpes? 5 lietas, kam pērkot apavus nekad nepievēršam uzmanību
02.05.2016Kuram gan nav nācies piedzīvot brīžus, kad neērtas kurpes, kas nelāgi spiež un berž, sabojā pašu skaistāko pasākumu? Nav iespējams domāt ne par skaisto līgavu pie altāra, ne baudīt dievišķo koncertu vai aizraujošo teātra izrādi, prātā ir tikai viena doma – kā atbrīvoties no jaunajiem apaviem, kas uzvedas kā ķīniešu moku rīks.
Viens variants ir noaut mocītājas un izbaudīt pasākumu basām kājām, taču to citi var nesaprast. Daudz labāks risinājums – nākamreiz iegādājoties jaunus apavus, atcerēties šīs piecas lietas, kam visbiežāk apavu veikalā nepievēršam uzmanību.
Viens variants ir noaut mocītājas un izbaudīt pasākumu basām kājām, taču to citi var nesaprast. Daudz labāks risinājums – nākamreiz iegādājoties jaunus apavus, atcerēties šīs piecas lietas, kam visbiežāk apavu veikalā nepievēršam uzmanību.
Nedēļas skaitlis
No 1. janvāra maksa par ēdināšanu Rēzeknes bērnudārzos būs gandrīz par 40% mazāka.
Apspriest
Ar labestību un mīļumu, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #kadiķis #vērmele #rituāli #buršanās #ticība #lūgšanas #PozitīvāEnerģija #saticība #iecietība #sapratne #svētbirzs Sīkāk...