Trešdiena,
21.februāris 2024
Vārda dienas: Ariadne, Eleonora, Савва, Захар, Федор Sazinieties ar radio "Ef-Ei"
LV RU

Sabiedrība

Rēzeknē dzīvojošie ukraiņi rīko pasākumu "No sirds Ukrainai"

21.02.2024

Rēzeknē savas otrās mājas vismaz uz laiku atraduši aptuveni 300 Ukrainas bēgļu. Daudzi no viņiem Rēzeknē dzīvo jau vairāk nekā gadu un pamazām iekļaujas gan darba tirgū, gan arī vietējā kultūras dzīvē. Tajā pašā laikā ukraiņi uztur arī savas tradīcijas un kultūru. Gan rēzeknieši, gan ukraiņi bēgļi nolēmuši sarīkot atbalsta pasākumus varonīgajai Ukrainas tautai "No sirds Ukrainai".

Notiks robežsargu izlaidumi

21.02.2024

Piektdien, 23. februārī plkst.13:30 Valsts robežsardzes koledžā notiks Valsts robežsardzes koledžas profesionālās tālākizglītības programmas „Robežapsardze” 45.izlaidums un plkst.15:00 Rēzeknes tehnoloģiju akadēmijā - RTA Ekonomikas un pārvaldības fakultātes 2.līmeņa profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmas „Robežapsardze” 11.izlaidums.

Latgalē pansionātos pieaug gan cenas, gan rindas 1

20.02.2024

Cenu un minimālās algas pieaugums skāris arī pansionātus. No šā gada gandrīz visos pansionātos Latgalē ir paaugstināta uzturēšanās maksa. Arvien vairāk veco ļaužu tuvinieku nevar samaksāt par pansionāta pakalpojumiem, un tas jādara pašvaldībām. Tajā pašā laikā rindas uz dzīvi pansionātos pieaug, un pašvaldības meklē iespējas, kur izvietot savus gados vecos iedzīvotājus.

“Erudīts 2024” sezonas ceturtās spēles rezultāti

20.02.2024

Ceturtdien, 15. februārī, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs “Zeimuļs” pulcināja Rēzeknes valstspilsētas vispārizglītojošo un profesionālo mācību iestāžu audzēkņus uz konkursa “Erudīts 2024” ceturto sezonas spēli.

“Nezināmā Rēzekne” aicina uz Gunta Rasima priekšlasījumu

20.02.2024

Sestdien, 24. februārī plkst. 13:00 “Nezināmā Rēzekne”, sadarbībā ar Rēzeknes Mākslas namu aicina uz Gunta Rasima priekšlasījumu “Eislaiceigi byutiskys tehnologejis, kas maina cylvāku likteņus i sabīdreibys procesus, tod pazyud aizmiersteibā”.

Par Rēzeknes futbola halli uzdots rūpēties pašvaldības pārvaldēm

19.02.2024

Lai gan piepūšamā futbola halle Rēzeknē atklāta pirms diviem gadiem, atbildīgo par halles uzturēšanu līdz šim nebija. Kad vecāki cēla trauksmi par netīrību hallē, ģērbtuvju un tualešu trūkumu, Veselības inspekcija veica pārbaudi un lika Rēzeknes pašvaldībai novērst nepilnības. Рašvaldība pieņēma lēmumu par atbildību sadalījumu starp Izglītības pārvaldi un Sporta pārvaldi. Lai gan ledus ir sakustējies, joprojām nav zināms, kad bērni varēs atsākt trenēties piepūšamajā hallē.

Valsts robežsardzes koledža atskaitās par pērn paveikto

19.02.2024

15.februārī Valsts robežsardzes koledžas vadība atskaitījās par pagājušajā gadā paveikto, analizēja kopīgos darba rezultātus, atzīmēja labākos sasniegumus un iezīmēja attīstības virzienus 2024.gadam.

Rēzeknes NVO aicinātas iesniegt projektu idejas

19.02.2024

Rēzeknes nevalstiskās organizācijas aicinātas iesniegt Borisa un Ināras Teterevu fondam projektu idejas, lai palīdzētu grūtībās nonākušiem cilvēkiem veikt dārzkopības darbus pārtikas sagādāšanai sev un līdzcilvēkiem.

Nedēļas otrajā pusē gaidāms pavasarīgs laiks

19.02.2024

Aizvadītā nedēļa aizritēja ar mainīgiem laika apstākļiem - valsti šķērsoja vairākas nokrišņu zonas un vietām jau iestājās meteoroloģiskais pavasaris. Arī jaunnedēļ bieži būs novērojami nokrišņi, gaisam kļūstot siltākam, sniegs pāries lietū. Gaisa temperatūra pakāpeniski paaugstināsies, un no nedēļas vidus gan nakts, gan dienas stundās tā būs pozitīva, savukārt nedēļas izskaņā gaiss varētu iesilt līdz +10°. Atlikusī sniega sega daudzviet izkusīs vai samazināsies. Arvien vairākās Latvijas vietās iestāsies meteoroloģiskais pavasaris.

Rēzeknes pašvaldība nespēj apsaimniekot futbola halli

15.02.2024

Bez ģērbtuves, dušām, stacionārās tualetes un nepareizi uzkopta divus gadus Rēzeknē darbojas piepūšamā futbola halle. Pirms pāris nedēļām tajā aizvadīta suņu izstāde, pēc kuras bērnu vecāku mērs bija pilns un viņi vērsās Veselības inspekcijā. Arī viņu vērtējums ir skarbs – apstākļi hallē nav pieņemami. 

Maskošanās un jautras izdarības Meteņdienas tirgū Rēzeknē

16.02.2024

Svētdien, 18. februārī, no plkst. 10.00 līdz 15.00 ikviens aicināts apmeklēt Meteņdienas tirgu Rēzeknes Kultūras un atpūtas parkā, kur kopīgi atdzīvināsim mūsu senču tradīcijas un iezvanīsim pavasara atnākšanu. Būs tirgošanās un mielošanās, muzicēšana un dejošana, kā arī dažādas Meteņiem raksturīgas izdarības.

Atbalsta pasākums “No sirds Ukrainai”

16.02.2024

24. februārī – dienā, kad aprit jau divi gadi kopš Krievijas pilna apmēra iebrukuma Ukrainā, Rēzeknē notiks ukraiņu tautai veltīts atbalsta pasākums “No sirds Ukrainai”.

Peldvietās un rotaļu laukumos ar suņiem uzturēties nedrīkst

16.02.2024

Stājušies spēkā Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības domes saistošie noteikumi Nr. 17 “Mājas (istabas) dzīvnieku turēšanas noteikumi Rēzeknes valstspilsētā”. Šo noteikumu mērķis ir veicināt veselīgu un tīru vidi Rēzeknes pilsētā, lai mājas dzīvnieku turēšana neradītu draudus cilvēkiem un pašiem dzīvniekiem. Noteikumi nosaka mājas dzīvnieku īpašnieka vai turētāja tiesības un pienākumus Rēzeknes valstspilsētas administratīvajā teritorijā.

Rēzeknē informēs par nacionālā kultūras mantojuma aizsardzību

16.02.2024

Sestdien, 17.februārī, plkst.13 Rēzeknē lekciju ciklā "Saruna ar speciālistu" notiks pirmā tikšanās, kurā varēs uzzināt, kā notiek nacionālā kultūras mantojuma aizsardzība Latvijā.

RTA bibliotēkā skatāma latgalisko plakātu izstāde

16.02.2024

15. februārī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) bibliotēkā tika atklāta “Loesje” latgalisko plakātu izstāde “Valoda ir mana dārgākā valūta”/”Volūda ir muna duorguokuo vaļuta”.

Lielā Talka šogad notiks 27. aprīlī

16.02.2024

Jau tradicionāli pavasaris Latvijā iezīmējas ne tikai ar gaismas atgriešanos, siltākiem vakariem un skanīgām putnu dziesmām – neatņemama ir vēlme visiem kopā parūpēties par mūsu zemi un sakopt apkārtējo vidi. Ar moto "tīri-zaļi-ilgi" ikviens Latvijas iedzīvotājs 27. aprīlī aicināts piedalīties Lielajā Talkā, kas notiks jau septiņpadsmito reizi.

Aizvadīts jauniešu forums “Iedvesmo Rēzekni 2023”

15.02.2024

Piektdien, 9. februārī, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra “Zeimuļs” aktu zālē jau devīto gadu pēc kārtas notika Rēzeknes valstspilsētas jauniešu forums “Iedvesmo Rēzekni”. Pasākums bija kā atskats uz 2023. gadā paveikto Rēzeknes valstspilsētas jaunatnes politikas jomā, ar gandarījumu secinot, ka aizvadītais gads bijis interesants un izaicinājumiem bagāts.

Aicina uz sporta nodarbību “Sporta zāle tavā kabatā!”

14.02.2024

Sestdien, 17. februārī, plkst. 15.00 Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras namā (2. stāvā) Ukrainas civiliedzīvotāji, kas apmetušies Rēzeknē, kā arī vietējās sabiedrības pārstāvji, aicināti uz kopīgu sporta nodarbību “Sporta zāle tavā kabatā!”, lai uzturētu labu fizisko veselību un gūtu kustību prieku. “Mūsu veselība – mūsu rokās!” – tas ir aicinājums un atgādinājums katram rūpēties par savu fizisko un garīgo veselību.

Apstiprināts civilās aizsardzības komisijas nolikums

14.02.2024

Rēzeknes domes sēdē deputāti apstiprināja jaunu Rēzeknes valstspilsētas un Rēzeknes novada sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas nolikumu un pielikumu "Komisijas apzināšanas shēma".

Ar operatīvajiem dienestiem varēs sazināties arī caur mobilo lietotni

13.02.2024

Iekšlietu dienesti ir mainījuši pa vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112 saņemto zvanu apstrādes sistēmu, paralēli ieviešot arī mobilo lietotni "112 Latvija" un tīmekļvietni "112.lv", informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD). Līdz ar reformu iedzīvotājiem pa tālruni 112 vairs nebūs iespējams sazvanīt kādu konkrētu policijas iecirkni, bet informāciju pieņems un izvērtēs vienots operatoru dienests.

Kā izskatās jaunā parauga pases, ko sāk izsniegt no pirmdienas

13.02.2024

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde no šodienas, 12. februāra, sāks izsniegt jaunā parauga pases par jauno valsts nodevu.

RTA pieejamas modernas tehnoloģijas

12.02.2024

8. februārī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) Inženieru fakultātes pirmā līmeņa profesionālās augstākās studiju programmu “Apģērbu dizains un tehnoloģija” paplašināti iepazina Rīgas Valsts tehnikuma Krāslavas tehnoloģiju un inovāciju centra audzēknes un skolotājas.

Nedēļas sākumā visā valstī veidosies apledojums!

12.02.2024

Jaunnedēļ valsts teritorijā ieplūdīs siltāka gaisa masa, kas dažviet nesīs atkusni. Termometra stabiņš pakāpsies virs 0° atzīmes un sniegs pāries slapjā sniegā un lietū, tomēr valsts austrumos saglabāsies ziemai raksturīgi laika apstākļi. Nedēļas sākumā gaidāma atkala, daudzviet veidosies stiprs un bīstams apledojums! Gan gājējiem, gan pārējiem satiksmes dalībniekiem pārvietojoties ir jābūt uzmanīgiem! Gaidāmais atkusnis sarežģīs arī hidroloģisko situāciju, kusīs gan sniegs, gan ledus.

"Zeimuļā" notiks apmācības “Rīki dzīvei, rīki darbam”

09.02.2024

Piektdien, 1. martā, no 10.00 līdz 16.00 Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā notiks apmācības “Rīki dzīvei, rīki darbam” jaunatnes jomā iesaistītajiem speciālistiem un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem no Latgales novada. Nevalstiskā organizācija “Klubs “Māja” – jaunatne vienotai Eiropai” aicina pieteikties apmācībām līdz 21. februārim.

Valentīndienas diskotēka ARPC “Zeimuļs”

09.02.2024

Trešdien, 14. februārī, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs “Zeimuļs” aicina bērnus (vecumā līdz 12 gadiem) uz Valentīndienai veltītu diskotēku.

Fotokonkurss “Ziemas prieki manā ģimenē” ir noslēdzies

08.02.2024

Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs “Zeimuļs” sadarbībā ar Rēzeknes Olimpisko centru aicināja visus piedalīties fotokonkursā “Ziemas prieki manā ģimenē”. Paldies visiem aktīvajiem ziemas prieku baudītājiem!

"Nezināmā Rēzekne" rīko fotokonkursu "Rēzeknе šodien"

08.02.2024

Sākot ar februāri katru mēnesi Nezināmā Rēzekne rīko fotokonkursu, kura galvenais mērķis ir fiksēt Rēzekni šodien.

Rēzeknes Pašvaldības policijas fokusā – likumpārkāpumu profilakse 1

07.02.2024

Ņemot vērā Pašvaldību likumā noteikto, no 2024. gada janvāra katrā Latvijas pašvaldībā jābūt izveidotai pašvaldības policijai. Līdz šim likums paredzēja izvēli pašvaldībām – veidot šādu struktūrvienību vai nē.

Rēzeknes Dzimtsarakstu nodaļas darbs 2024.gada janvārī

07.02.2024

Rēzeknes valstspilsētas Dzimtsarakstu nodaļā 2024. gada janvārī reģistrētas 11  laulības (2023. gada janvārī – 6). Pirmo reizi gredzenus mija četri pāri. Mēneša laikā saņemti 19 iesniegumi laulības reģistrācijai turpmākajos mēnešos.

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā notika izlaidums 1

07.02.2024

2. februārī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notika izlaidums pilna un nepilna laika studiju programmu studentiem. Pulcējoties studentiem, mācībspēkiem, diplomu saņēmēju radiem, draugiem, kolēģiem, svētku brīdis akadēmijā izvērtās īpašs.

Nedēļas skaitlis
Valdība otrdien, 13. februārī, atbalstīja 5 miljonu eiro aizdevuma piešķiršanu uz bankrota sliekšņa nonākušajai Rēzeknes valstspilsētas pašvaldībai ar nosacījumu, ka pašvaldība aizdevumu saņems tikai tad, kad tā būs iesniegusi Finanšu ministrijā apstiprinātu 2024. gada budžetu bez deficīta. Tas jāizdara līdz 21. februārim.
Apspriest
Aptauja
Garais gads priekš manīs:
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Latgalē pansionātos pieaug gan cenas, gan rindas
Pats cilvēks var iztik ar 200 euro menesi, bet šeit tūkstoši vajadzīgi. Katram no tā pīrāga gribas nogriez gabalu un vēlams to lielāko... Sīkāk...
Rēzeknē plāno pakāpeniski samazināt siltumenerģijas tarifu
Kas te notiek, kaut kāds murgs. N0 sākuma paaugstina, tad samazina un rezultāts, kāds bijis, tāds arī paliks ar dažām daļām procenta. Vai Rēzeknes vadība tautu uzskata par galīgiem muļkiem? Laikam sazagtā nauda spiež uz snadzenēm, protams, ja tādas ir... Sīkāk...
Rēzeknē atklās sešu politisko partiju kopīgu biroju
Mazāk kritizējiet, bet vairāk dariet savas pils;etas drošibas, labklājības un godprātīgas attīstības virzienā! - novēlējums jaunās konservatīvās partijas (JKP), politiskās partijas "Latvijas Reģionu apvienība" (LRA), "Progresīvie", Latvijas Zaļā partijas (LZP), Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai/LNNK" (NA) un "Jaunā vienotība" (JV) biroja "Rēzeknei BYUT" vadītājam G.Rasimam un visiem pārējiem politiskajiem personāžiem. Sīkāk...
facebook draugiem
Top