Otrdiena,
13.aprīlis 2021
Vārda dienas: Egils, Egīls, Nauris, Вениамин, Иннокентий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Pasaulē

Covid-19 dēļ Anglijā noteikts jauns karantīnas režīms

05.01.2021
Lielbritānijas daļā Anglijā Covid-19 dēļ noteikts jauns karantīnas režīms, kas būs spēkā līdz februāra vidum.

Apvienotajā Karalistē Covid-19 izplatība kļuvusi nekontrolējama. Pirmdien, 4.janvārī, tur reģistrēja gandrīz 59 tūkstošus jaunus vīrusa inficētos, kas ir vieslielākais skaits kopš pandēmijas sākuma. Tā bija jau septītā diennakts pēc kārtas, kad jaunatklāto inficēto skaits pārsniedza 50 tūkstošus, vēsta raidsabiedrība BBC.

Straujais inficēto skaita pieaugums nozīmē arī daudz vairāk aizpildītu gultasvietu slimnīcās. Tas draud pārslogot veselības aprūpes iestādes laikā, kad karalistē pilnā sparā norit iedzīvotāju imunizācija pret Covid-19.

Lai nobremzētu vīrusa izplatību un atvieglotu mediķu darbu, britu premjerministrs Boriss Džonsons pirmdienas, 4.janvāra, vakarā izziņoja jau trešo nacionālā līmeņa karantīnu Anglijā.

“Mūsu slimnīcas tik lielu pārslodzi Covid-19 dēļ nav pieredzējušas kopš pandēmijas sākuma. Tikai Anglijā Covid-19 pacientu skaits slimnīcās nedēļas laikā ir pieaudzis par gandrīz trešdaļu un sasniedz 27 tūkstošus. Tas ir par 40% vairāk nekā pandēmijas pirmā viļņa augstākajā punktā aprīlī. Ir skaidrs, ka mums ir jādara vairāk kopā, lai savaldītu jauno vīrusa variantu, vienlaikus turpinot vakcināciju. Tuvākās nedēļas būs ļoti grūtas, bet es ticu, ka mēs ieejam cīņas pēdējā stadijā. Katra injicētā vakcīnas deva nosver svara kausus par sliktu vīrusam un par labu britiem,” sacīja Džonsons.

Vispārējās karantīnas režīms Anglijā oficiāli sāksies trešdien, 6.janvārī, pusnaktī, bet Džonsons mudināja iedzīvotājus nekavējoties ievērot jaunos noteikumus.

Tie paredz, ka visiem iedzīvotājiem ir maksimāli jāuzturas dzīvesvietā, bet ārpus mājām var iziet tikai, lai dotos pie ārsta, iegādātos pārtiku, vai nodarbotos ar sportu. Uz darbu varēs doties tikai tie, kuri nevar strādāt attālināti. No šodienas Anglijā būs slēgtas visas skolas, bet mācības noritēs attālināti. Nacionālā līmeņa karantīna būs spēkā vismaz līdz februāra vidum.

Džonsona par jaunu karantīnu paziņoja dienā, kad Apvienotā Karaliste kļuva par pasaulē pirmo valsti, kas sākusi izmantot Oksfordas Universitātes un farmācijas uzņēmuma “AstraZeneca” radīto Covid-19 vakcīnu.

Arī Skotijas pirmā ministre Nikola Stērdžena pirmdien paziņoja par karantīnas režīmu visā reģionā. Tas būs spēkā no šodienas līdz janvāra beigām. Turpmākajās nedēļās Skotijas iedzīvotāji varēs pamest mājokli tikai ārkārtējas nepieciešamības gadījumā.

Velsā vispārējās karantīnas režīms ir spēkā kopš 20.decembra, bet Ziemeļīrijā 26.decembrī sākās sešas nedēļas ilga karantīna.

Arī citviet Eiropā strauji pieaug koronavīrusa inficēto skaits, tāpēc nākas domāt par ierobežojumu pastiprināšanu vai pagarināšanu. Vācijas kanclere Angela Merkele un 16 federālo zemju vadītāji šodien lems, vai vēl par trīs nedēļām pagarināt valstī noteikto vispārējo karantīnu, kam jānoslēdzas 10.janvārī. Līdz šim tā nav devusi gaidītos rezultātus.
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1 /1)
Skolnieciņš no svētbirzs 28.02.2021 19:40
Saltā ziema jau iet uz beigām. Šogad ziema bija īpaši auksta. Varēja gan slēpot, gan slidot. Tik diemžēl šos ziemas priekus aizēnoja kovid-19 (covid-19) pandēmija. SARS-CoV-2 vīruss ir nelūgts ciemiņš mūsu zemē. Ministru kabinets Latvijas Republikā ir izsludinājis ārkārtas stāvokli līdz 6. aprīlim. Pašreiz visā Latvijā ir ieviesti stingri ierobežojumi, lai mazinātu saslimstību ar šo ļauno vīrusu. Ārkārtas stāvokļa laiks šķiet nepatīkams un sagādā daudz sadzīvisku grūtību. Par spīti ārkārtējam stāvoklim valstī, saglabāsim savās sirdīs un prātos mieru. Nenokārsim degunu grūtību priekšā! Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem. Atvērsim savā namā logu un ielaidīsim Latvju Dievu dievišķo enerģiju savā mājoklī. Kvēpināsim kadiķa zariņus un vērmeļu buntes, lai attīrītu savu mājokli no negatīvas enerģijas. Iedegsim zaļu svecīti uz galda par godu Dabas Mātei – mūsu mīļajai un labajai Dievietei. Iedegsim dzeltenu svecīti uz galda par godu Laimai – Likteņa Dievietei. Iedegsim pelēku svecīti uz galda par godu Veļu Mātei – Nāves Dievietei. Iedegsim tumši zilu svecīti uz galda par godu Pērkonam – Debesu Tēvam. Iedegsim baltu svecīti uz galda par godu mūsu drosmīgajiem un brīvajiem sentēviem. Lūgsim Latvju Dievu svētību no visas sirds. Ar ticību Latvju Dieviem pārvarēsim šo kovid-19 sērgu kopā. Nepadosimies, mani mīļie tautieši! Tikai vienota tauta ir spēks. Būsim brīvi savā sentēvu pagāniskajā ticībā! Būsim vienoti kā tauta ticībā Latvju Dieviem! Latvju Dievi ar prieku uzklausīs mūsu lūgšanas. Kopš senseniem laikiem Latvju Dievi ir palīdzējuši mūsu tautai pārvarēt krīzes, grūtības un nelaimes. Arī šoreiz Latvju Dievi mums palīdzēs un neatstās mūs nelaimē vienus! Latvju Dievi vienmēr ir mums līdzās. Lai Latvju Dievi svētī katru no mums, kas viņiem tic! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt! Lai Latvju Dievi pasargā mūs no ļauna!
Ar labestību un mīļumu, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #kadiķis #vērmele #rituāli #buršanās #ticība #lūgšanas #PozitīvāEnerģija #saticība #iecietība #sapratne #svētbirzs
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vietējo pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā.
Apspriest
Aptauja
Vai jūsu dzīvesveids ir zaļš un ilgtspējīgs?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Skandāls Viļānos: Ivanova VS uzņēmēji
Tur viss ir vēl skaidrāks! Viļānu pašvaldība ir viens mafijas klans, kuri darbojas tikai pašu labā nevis cilvēkiem. Nav tur nekādu bažu par tā saucamo piesārņojumu, bet visdrīzāk runa iet par konkurenci, jo Viļānu pašvaldības deputātei Viļānu novadā, pieder milzīgs lopu fermu bizness, uzcelts par Eiropas naudu, grudu pārstrādes bizness un neskaitāmi tūkstoši hektāru zemes! Tāpēc tā cīņa tāda notiek, lai pašvaldības teritorijā neielaistu konkurentu, bet par cilvēkiem viņiem pilnībā nospļauties!!!! šī pati deputāte un biznesmene aizsegā visu savu ražojumu ir pārbūvējusi tā lai nebūtu iespēju strādāt cilvēkiem jo viss ir datorizēts un strādā uzņēmumā ļoti maz cilvēku. Tāpat arī uzņemtajā reportāžā sniedz komentārus pašvaldības priekšsēdētājas un šīs deputātes draudzenes un radinieces!!! Sīkāk...
Rēzeknes pilsētas dome ņems kārtējo kredītu
Kad beidzot mūsdienu varenie iemācīsies pelnīt un dzīvot ar pašu nopelnīto. Tagad valdītāji dzīvo tikai uz bērnu un mazbērnu rēķina. Jau pēc 10 vai mazāk gadu šīsdienas kredītu ņēmēji būs prom, bet maksāt nāksies citiem. Riebīgākais ir tas, ka tie, kuri šodien aizņemas, pēc amatu atstāšanas lielīgi stāstīs - redz, cik labi bija manos laikos. cik daudz un ko uzcēlām, bet šodienas vadītāji neko nespēj. Tas, ka jāatmaksā iepriekšējo taisītie parādi, ne paši parādnieki, ne iedzīvotāji vairs neatcerēsēs, bet turpinās lamāt tā brīža vadītājus. Sīkāk...
Skandāls Viļānos: Ivanova VS uzņēmēji
Ta viss vienkārši - samaksāsi tā teikt "pateicību" strādāsi, nesamaksāsi saņemsi atteikumu un sprunguļus riteņos. Vai arī zaļo gaismu saņemsi tikai, ja būsi attiecīgās pie varas esošās pašvaldībā partijas biedrs, kas maksā partijas kasē... Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top