Notikumi
Tiesa bēgļu glābējai Raubiško piespriež 200 stundu sabiedrisko darbu
21.08.2025 Latgales rajona tiesa Rēzeknē trešdien piesprieda 200 stundu sabiedrisko darbu organizācijas "Gribu palīdzēt bēgļiem" darbiniecei Ievai Raubiško par tīšu nelikumīgas robežas šķērsošanas atbalstīšanu personu grupai.Spriedums vēl nav stājies spēkā, un to varēs pārsūdzēt.
Raubiško apsūdzēta par tīšu nelikumīgas robežas šķērsošanas organizēšanu personu grupai. Viņa savu vainu neatzīst.
Prokurore tiesas debatēs lūdza piespriest Raubiško pusotra gada cietumsodu.
Organizācijā "Gribu palīdzēt bēgļiem" iepriekš informēja, ka 2023.gada janvārī Raubiško, saņemot atkārtotu lūgumu pēc palīdzības no vairākiem Sīrijas izcelsmes cilvēkiem, kas ilgstoši atradās pie Latvijas-Baltkrievijas robežas, vērsās Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT). Minētie cilvēki bija vairākkārt šķērsojuši Latvijas-Baltkrievijas robežu ar mērķi lūgt patvērumu un tikuši novirzīti atpakaļ uz Baltkrievijas teritoriju.
Pēc tam, kad ECT bija lēmusi par pagaidu pasākumu ieviešanu attiecībā uz minētajiem patvēruma meklētājiem - viņu neizraidīšanu no Latvijas teritorijas un nodrošināšanu ar pārtiku, ūdeni, apģērbu, medicīnisko palīdzību un pagaidu mājokli, Raubiško kopā ar "Gribu palīdzēt bēgļiem" biedru Egilu Grasmani devās uz Latvijas-Baltkrievijas robežu, lai pārliecinātos, ka tiesas lēmums tiks izpildīts un Sīrijas pilsoņi saņems nepieciešamo humāno palīdzību.
Par šīm darbībām tika ierosināts kriminālprocess, un Raubiško vēlāk tika apsūdzēta par nelikumīgas robežas šķērsošanas organizēšanu personu grupai.
Raubiško norāda, ka viņa rīkojusies, lai glābtu dzīvības, un ka palīdzība patvēruma meklētājiem nav noziegums. Sastopot minētos cilvēkus, Raubiško un Grasmanis esot sazinājušies ar Valsts robežsardzi un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, lai novērstu draudus cilvēku veselībai un informētu atbildīgās iestādes par viņu atrašanos Latvijas teritorijā.
Savukārt prokuratūras skatījumā, Raubiško ECT iesniegusi apzināti nepatiesu informāciju par Sīrijas pilsoņu grupu, kas nelegāli ieradusies Latvijā.
Kā norādījusi apsūdzība, 2023.gada 11.janvārī sarakstē ar Sīrijas pilsoni Raubiško devusi norādījumus Sīrijas pilsoņu grupai nelikumīgi šķērsot Latvijas robežu, lai varētu paziņot, ka viņi atrodas Latvijas jurisdikcijā, un šādi radītu pamatu ECT pagaidu noregulējuma saņemšanai.
Izpildot Raubiško dotos norādījumus, sīriete un četri viņas tautieši, pret kuriem kriminālprocess izdalīts citā lietvedībā, 11.janvārī tīši nelikumīgi šķērsojuši robežu Robežnieku pagastā, norādījusi apsūdzība.
Pēc fotogrāfiju uzņemšanas Latvijā un to nosūtīšanas Raubiško, sīrieši atbilstoši Raubiško dotajiem norādījumiem, atgriezušies Baltkrievijas teritorijā gaidīt ECT nolēmumu par pagaidu aizsardzības pasākumu noteikšanu.
Prokuratūras vērtējumā, 2023.gada 11.janvārī Raubiško iesniedza ECT apzināti nepatiesu informāciju par Sīrijas pilsoņu grupas atrašanos Latvijas jurisdikcijā, apzinoties, ka informācijas iesniegšanas brīdī šīs personas jau ir atstājušas Latviju un atrodas Baltkrievijas teritorijā.
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Par ūdensapgādes pakalpojumiem Rēzeknē no jūlija būs jāmaksā 1 eiro/m3 (bez PVN), kanalizācijas pakalpojuma tarifs būs 1,30 eiro/m3 (bez PVN)
Apspriest
Jaunākie komentāri:
Oficiālajās pludmalēs ar suņiem Rēzeknē nākt nedrīkst
Es savācu, kur problēma, bet šeit jau nauda no sodiem pirmajā vietā...nevis cilvēcīgums. Bet eiropā suņiun bērni, kopa un dabiedriskajā nav problemu, bet kamer pie mums vēl dzīvas padomju atraugas nekas uz labo pusi nav gaidāms Sīkāk...
Oficiālajās pludmalēs ar suņiem Rēzeknē nākt nedrīkst
Sākumā jāiemācās pēc saviem suņiem savākt s...., jā, daudzi jau sākuši to darīt kā Eiropā, bet to ir izteikts mazākums Sīkāk...
Oficiālajās pludmalēs ar suņiem Rēzeknē nākt nedrīkst
No sā visa izriet, ka mums eiropu nepanākt NEKAD... Sīkāk...





