Otrdiena,
5.marts 2024
Vārda dienas: Aurora, Austra, Тимофей, Георгий, Евстафий Sazinieties ar radio "Ef-Ei"
LV RU

Kultūra

Pasniegtas “Boņuks 2023” balvas

04.03.2024

Latgales vēstniecībā GORS, 2. marta vakarā notika svinīgā Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks” pasniegšanas ceremonija, kur tika godināti desmit balvas ieguvēji – spilgtākie un nozīmīgākie notikumi un personības latgaliešu kultūrā 2023. gadā, kā arī pasniegta balva par mūža ieguldījumu ilggadējam Krāslavas kultūras darbiniekam Jāzepam Dobkevičam. Par simpātijas balvas – “Žyks” – saņēmēju kļuva – Baltinavas teātris “Palādas”.

Baltijas katastrofa. Seriāla "Estonia" recenzija

28.02.2024

Pēc daudziem dokumentāliem stāstiem, sižetiem, lēruma rakstiem ir tapis pirmais vērienīgi inscenētais TV seriāls, kas vēsta par traģisko prāmja "Estonia" bojāeju Baltijas jūrā. Baltijas jūras dzelmē dusošā prāmja vārdā nosauktais seriāls ir viens no visu laiku dārgākajiem un vērienīgākajiem projektiem Ziemeļeiropā.

"Oskars" jau kabatā? "Openheimers" nopelna kārtējo godalgu

27.02.2024

Amerikas Producentu ģildes (PGA) balvu ceremonijā svētdien Beverlihilsā, Kalifornijā, ar labākās filmas godalgu tika apbalvota režisora Kristofera Nolana filma "Oppenheimer" ("Openheimers"), nostiprinot šī jau vairākus prestižus apbalvojumus saņēmušā kinodarba izredzes sacensībā par "Oskariem".

Izvērtēti Jāņa Gleizda foto konkursa iesniegtie darbi

26.02.2024

Sagaidot foto mākslinieka Jāņa Gleizda simto gadskārtu, Rēzeknes novada pašvaldība sadarbībā ar Latgales fotogrāfu biedrību izsludināja foto konkursu melnbaltajā fotogrāfijā “Jāņa Gleizda balva fotogrāfijā 2024”. Darbus iesūtīja 282 dalībnieki no dažādām Latvijas pilsētām. Konkursa rezultāti tiks paziņoti  Jāņa Gleizda 100. jubilejai veltītā pasākumā, kas norisināsies Latgales vēstniecībā GORS 2024. gada 10. maijā.

Muzejā atklāta jauno mākslinieku darbu izstāde

23.02.2024

Trešdien, 21. februārī, Latgales Kultūrvēstures muzejā tika atklāta MIKC LMMV Rēzeknes Mākslas un dizaina skolas Profesionālās ievirzes izglītības programmas audzēkņu darbu ikgadējā izstāde „Emociju lidojums”, kas būs pieejama apskatei līdz 30. martam.

Ansis Bētiņš un Artūrs Čukurs koncertēs Lūznavas muižā

21.02.2024

25. februārī plkst. 15.00 Lūznavas muižā ar koncertprogrammu “Slāvu tautu dziedājumi” viesosies vokālais duets no Rīgas – Ansis Bētiņš un Artūrs Čukurs, izdziedot stāstus gan par mīlestību un vientulību, gan ilgām un brīvību.

BAFTA balvu pasniegšanas ceremonijā triumfē "Openheimers"

19.02.2024

Britu kinoakadēmijas (BAFTA) balvu pasniegšanas ceremonijā vislielākos laurus svētdien plūkusi režisora Kristofera Nolana filma "Oppenheimer" ("Openheimers"), kas vēsta par atombumbas izgudrotāju Robertu Openheimeru.

Marija Naumova atminas savu triumfu Eirovīzijā

15.02.2024

Marija Naumova, atceroties savu triumfu Eirovīzijā pirms 22 gadiem, vienlaikus stāsta, kāpēc Latvijai ir svarīgi piedalīties Eirovīzijā un ar kādiem izaicinājumiem jārēķinās šī konkursa uzvarētājiem. Viņa atklāj, ka savulaik it nemaz nebija gatava uzvarēt Eirovīzijā un pat lūgusi Dievu, lai tikai nesasniegtu šo triumfu. Tomēr mums ir svarīgi piedalīties Eirovīzijā, jo tā ir cerība, kas “paņem cilvēkus”.

Muzejā būs skatāma Jolantas Jonikānes izstāde “Grafīts”

14.02.2024

Trešdien, 14. februārī,  plkst. 15.00 ikviens aicināts uz rēzeknietes Jolantas Jonikānes personālizstādes, darbu sērijas “Grafīts” atklāšanu Latgales Kultūrvēstures muzejā.

Dons uzvar LTV konkursā “Supernova”

12.02.2024

Sestdien tiešraidē noskaidrots, ka Latvijas Televīzijas (LTV) dziesmu konkursa “Supernova” finālā uzvarējis dziedātājs Dons, kurš jau 9. maijā ar dziesmu “Hollow” pārstāvēs Latviju 68. starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa otrajā pusfinālā.

Nolans par "Openheimers" saņem režisoru ģildes galveno balvu

12.02.2024

ASV Režisoru ģildes šā gada galveno balvu sestdien, 10. februārī, ceremonijā Losandželosā saņēma Kristofers Nolans par filmu "Oppenheimer" ("Openheimers").

Romā atklāta milzīga imperatora Konstantīna statuja

08.02.2024

Romā otrdien atklāta vērienīga imperatora Konstantīna statuja, kas darināta ar 3D tehnoloģijas palīdzību, par pamatu ņemot oriģinālās statujas fragmentus.

Tiek meklēti Vara talanti!

06.02.2024

Līdz 20. februārim jaunie talanti tiek aicināti pieteikties uz dziesmu, deju un citu prasmju šovu jauniešiem „Vara Talants”, kurā tiekas jaunie dziedātāji, dejotāji un citu jomu mākslinieki, lai izrādītu savu talantu plašākai publikai.

Noskaidroti desmit "Supernovas" finālisti

05.02.2024

Sestdienas vakarā notika Latvijas Televīzijas (LTV) dziesmu konkursa "Supernova" pusfināls, kurā izraudzīti desmit finālisti, lai cīnītos par tiesībām pārstāvēt Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursā.

Maskava rada problēmas krievu māksliniekiem ārzemēs

03.02.2024

Krievijas Ārlietu ministrija devusi rīkojumu saviem diplomātiem vērsties pret krievu māksliniekiem Putina režīma kritiķiem un Ukrainas atbalstītājiem Maskavai nomināli draudzīgajās valstīs, kas Krievijas-Ukrainas kara jautājumā saglabā neitralitāti vai atturību, vēsta ziņu aģentūra "Bloomberg", atsaucoties uz diviem cilvēkiem, kas ir pazīstami ar šo jautājumu.

Zināms, ar kurām valstīm Latvija būs Eirovīzijā vienā pusfinālā

02.02.2024

Malmē notikusi šā gada Eirovīzijas dziesmu konkursa pusfināla izloze un noskaidrojies, ar kurām valstīm tad vienā vakarā uz skatuves kāps Latvijas pārstāvji.

Sācies "Zelta mikrofona" balsojums par tautas mīlētākām dziesmam

02.02.2024

1. februārī sācies tautas balsojums, lai noskaidrotu klausītāju iecienītāko dziesmu, kas Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta Mikrofons” noslēguma ceremonijā 8. martā saņems “ELVI gada dziesmas” titulu un tautas mīlētākās dziesmas godu.

Protestētājas ar zupu apšķiež Monas Lizas aizsargstiklu

29.01.2024

Divas protestētājas svētdien Parīzē Luvras muzejā ar zupu apšķiedušas Leonardo da Vinči gleznas "Mona Liza" aizsargstiklu.

Daugavpilī tiks noskaidroti "Muzikālās bankas 2023" uzvarētāji

29.01.2024

Sestdien, 27. janvārī, Daugavpils Olimpiskajā centrā notiks Latvijas Radio 2 rīkotās aptaujas "Muzikālā banka 2023" finālšovs, noskaidrojot, kura no klausītāju un ekspertu izvēlētajām 15 dziesmām kļūs par pagājušā gada vērtīgāko popa un roka dziesmu.

RTA topošo pirmsskolas skolotāju radošie darbi

26.01.2024

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) telpās līdz aprīlim ir skatāma izstāde.

Ar vairākiem jaunumiem klajā nāk grupa "Musiqq"

26.01.2024

Grupa “Musiqq” nāk klajā ar vairākiem jaunumiem. Svinot grupas 15 gadu jubileju, mūziķi klausītāju vērtējumam nodod romantisku singlu “Mākslas darbs” no sestā studijas albuma. Vienlaikus mākslinieki izziņo solo koncertu Siguldas pilsdrupu estrādē šī gada 6. jūlijā.

Paziņotas "Oskara" balvu nominācijas

24.01.2024

Losandželosā paziņoti Kinoakadēmijas balvas nominanti.

Ikgadējie deju kolektīvu sadanči ir izskanējuši

23.01.2024

Janvāra mēnesī Dricānu pagasta kultūras namā tika aizvadīts Rēzeknes novada un Rēzeknes valstspilsētas jauniešu skatuviskās dejas kolektīvu sadancis “Deju raksti sniegā”, savukārt Bērzgales kultūras namā – vidējās paaudzes un senioru deju kolektīvu koncerts “Jautrais sadancis”.

"Emmy": triumfē Succession un The Bear

17.01.2024

"Emmy" godalgu ceremonijā pirmdien Losandželosā prestižo labākās drāmas balvu saņēmis ASV televīzijas kanāla HBO seriāls "Succession", bet par labāko komēdijseriālu atzīts "The Bear".

Zināmas “Muzikālā banka 2023” 15 fināldziesmas

17.01.2024

Ar klausītāju un ekspertu balsojuma palīdzību noskaidrotas tās 15 dziesmas, kas turpinās sacensību par 2023. gada vērtīgākās popa un roka dziesmas titulu Latvijas Radio 2 aptaujā “Muzikālā banka 2023”.

“Latgales revīzija”: pirmā sērija par jauniešiem Latgalē

11.01.2024

Latgaliešu kultūras ziņu portāls lakuga.lv, sadarbojoties ar pērn lielu rezonansi saņēmušās filmas “Daugavpils – iespēju vai nespēju pilsēta?” autoriem, piedāvā raidījumu ciklu “Latgales revīzija”. Tajā paredzēti trīs raidījumi, no kuriem pirmais – par jauniešu iespējām un sajūtām reģionā – portālā un YouTube platformā publicēts 9. janvārī.

"Openheimers" triumfē "Zelta globusa" ceremonijā

09.01.2024

"Zelta globusa" 81.pasniegšanas ceremonijā laurus plūca Kristofera Nolana filma "Oppenheimer" ("Openheimers"), kas tika atzīta par labāko dramatisko filmu.

Muzejs aicina iepazīt savu mākslas kolekciju

08.01.2024

No 5. janvāra līdz 17. februārim Latgales Kultūrvēstures muzejā skatāma mākslas kolekcijas izstāde, kas veltīta 2024. gada māksliniekiem-jubilāriem.

Ap 50 cilvēki pulcējas uz filmas "Uļa" kastingu Viļānos

05.01.2024

Režisora Viestura Kairiša jaunākais kino projekts ir spēlfilma par slaveno Latvijas basketbolisti Uļjanu Semjonovu. Viņa ir no vecticībnieku ciemata Daugavpils pusē – arī filmēšana noritēs Latgalē, un tā būs iespēja vietējiem iedzīvotājiem – neatkarīgi no filmēšanās pieredzes un vecuma – izmēģināt sevi aktieru profesijā.

Aicina piedalīties festivālā – konkursā "No baroka līdz rokam"

04.01.2024

Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs "Zeimuļs" aicina VIA, džeza kolektīvus un ansambļus, instrumentālos ansambļus, tautas mūzikas ansambļus, popgrupas piedalīties festivālā – konkursā „No baroka līdz rokam”.

« 1 2 3 ... 22 »
Nedēļas skaitlis
Likumā noteiktajā termiņā - 21.februārī - nepieņemot bezdeficīta budžeta, Rēzeknes dome nesaņems piecu miljonu eiro finanšu stabilizācijas aizdevumu, pavēstīja Finanšu ministrijas pārstāvji
Apspriest
Aptauja
Vai esat domājuši par darba maiņu?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Konkursam “Gada sieviete Rēzeknē 2023” pieteiktas 19 nominantes
Gribas zinàt komisijas sastàvu, kas vèrtē pretendentes Sīkāk...
FM vērtēs Rēzeknes iespējas saņemt iepriekš apstiprināto aizdevumu
Atcelt ēdināšanas pabalstu skolniekiem? Sanāk, ka skolniecēm neatcels...? Varbūt tomēr skolēniem!? Sīkāk...
Ministre: Pie RD atlaišanas tiks strādāts, neskatoties uz budžetu
Ja nepietiek naudas,kāpēc netiek paaugstinātas biļešu cenas pilsētas autobusos?
Kāpēc gandrīz visa pilsēta brauc bez maksas? Sīkāk...
facebook draugiem
Top